idm chrome eklentisi

Google Chrome'da IDM (Internet Download Manager) eklentisi görünmüyor. IDM yüklü. IDM Chrome eklentisini nereden indirebilirim?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Bu çözüm güncellenmiştir:

    Linkinden yeni çözüme ulaşabilirsiniz:
    IDM "bu dosyayı indir" butonu çıkmıyor sorunu çözümü - 2019
    IDM "bu web sitesinden uygulamalar uzantılar ve kullanıcı komut dosyaları eklenemez" çözümü nedir?

    Aşağıdaki çözüm eski sürüm IDM ve Chrome için geçerlidir

    Bazen IDM yüklendikten sonra eklenti, Google Chrome üzerinde görünmeyebilir. Bu durumda IDM uzantısını manuel yükleneniz gerekecektir.

    Google Chrome'a IDM eklentisi yüklemek için aşağıdaki yöntemi izleyin:

    1. IDM'In kurulu olduğu klasöre gidin.
    2. IDM kurulum klasörü
      64 bit sistemler için IDM kurulum klasörü
      C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager

      32 Bit sistemler için IDM kurulum klasörü:

      C:\Program Files\Internet Download Manager
    3. Bu klasörde IDMGCExt.crx dosyasını bulun.
    4. Google Chrome'u açın.
    5. Uzantılara girin.
    6. IDMGCExt.crx dosyasını sürükle bırak ile Google Chrome uzantılar sayfasına bırakın.
    7. IDM Google Chrome eklentisi yüklemiş olacaktır.

    IDM Chrome eklentisi

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Selam. Bende de aynı sorun var. İDM nin uzantısı chrome a yüklenmiyor. Ben kendim elle yükleyeyim dedim ama olmuyor. Uzantının eski sürümüne geçilmeye çalışıldı gibi bir mesaj çıkıyor. Tamam diyorsun sonra bir şey olmuyor. Öyle kalıyor. İDM yi kaldırmadan halletmenin bir yolu yok mu? seyfettincan 7 yıl önce
    • Eski sürüm IDM kullanıyorsundur @seyfettincan Yeni sürümde sorun olmayacaktır. cemkara 7 yıl önce

    1- IDM'yi kaldır ve yeniden yükle (Yönetici yetkisiyle)

    2- Chrome browser'da uzantıları kontrol et, eğer orada ilgili uzantı yoksa @cemkaranın tarif ettiği şekilde uzantıyı kendin oluştur.

    Düzelecektir (mavi kutucuk görünür hale gelecektir).

    Not: Bazan bu mavi kutucuk hiç alakasız yerde ortaya çıkabiliyor (mesela sayfanın/ekranın en üstünde veya en altında köşelerde bir yerde) ve dikkatli bakılmadığında görülemeyebiliyor. Bunada dikkat edilmeli.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Selam. Bende de aynı sorun var. İDM nin uzantısı chrome a yüklenmiyor. Ben kendim elle yükleyeyim dedim ama olmuyor. Uzantının eski sürümüne geçilmeye çalışıldı gibi bir mesaj çıkıyor. Tamam diyorsun sonra bir şey olmuyor. Öyle kalıyor. İDM yi kaldırmadan halletmenin bir yolu yok mu? seyfettincan 7 yıl önce
    • Bende @hakan gibi düşünüyor ve tavsiyede bulunuyorum @seyfettincan temmuz 7 yıl önce

    Selam. Bende de aynı sorun var. İDM nin uzantısı chrome a yüklenmiyor. Ben kendim elle yükleyeyim dedim ama olmuyor. Uzantının eski sürümüne geçilmeye çalışıldı gibi bir mesaj çıkıyor. Tamam diyorsun sonra bir şey olmuyor. Öyle kalıyor. İDM yi kaldırmadan halletmenin bir yolu yok mu?

    seyfettincan seyfettincan (1)
    7 yıl önce cevaplandı

    • IDM eski sürümünü yüklemeyi deniyor olabilirsiniz. Son sürüm IDM ile sorun olmayacaktır. hakan 7 yıl önce
    • yorum için teşekkürler. seyfettincan 7 yıl önce
    • Bende @hakan gibi düşünüyor ve tavsiyede bulunuyorum @seyfettincan temmuz 7 yıl önce

    Yukarıdaki çözümler işe yaramıyorsa, IDM'in yeni sürümünün temin edilip yeniden yüklenmesi gerekecektir.

    Tarayıcı güncellemesinden sonra IDM Chrome eklentisi çalışmayı durdurabilir. Bu durumda IDM yeni sürümünü indirip yüklediğinizde Chrome IDM eklenti sorunu ortadan kalkıyor.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      IDM uzantısını elle yükledim ancak bu sefer de "Bu uzantı bozuk olabilir" diye bir uyarı verdi. nasıl  düzeltebilirim?

      muhammed1732 muhammed1732 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Özel mesajda eski (hemde oldukça eski) bir sürümü kullandığını belirtmişsin. O sürümden bu yana Chrome tarayıcıda defalarca güncelleme geldiği düşünülürse el ile yüklemeye çalıştığın uzantı tarayıcı tarafından "bozuk" olarak algılanabilir. Yani ve herhalde bir uyumsuzluk problemi yaşanıyor. Bu halde yapacak başka birşey yok, IDM yeni sürümlere geçilmelidir. temmuz 6 yıl önce