IDM nedir? IDM ne işe yarar?

IDM nedir? IDM ne işe yarar?

IDM uzun adı ile Internet Download Manager programı, çok popüler bir dosya indirme yazılımıdır. Internet Download Manager IDM, IDMAN gibi adlarlada anılır. IDM yazılımı, dosya indirme hızını 5 kata kadar arttırabilir. Aşağıdaki çözümde IDM nedir, IDM ne işe yarar, IDM nereden indirilir ve IDM nasıl kullanılır gibi sorulara çözümler bulacaksınız.

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IDM nedir?

    IDM uzun adı ile Internet Download Manager bir tür dosya indirme yazılımıdır. Dosya indirme hızını 5 katına kadar arttırabilir. IDM, normal dosya indirmenin yanında indirme işleminin duraklatılması veya sonra indirmek üzere zamanlanması gibi özelliklere de sahiptir.

    IDM aynı zamanda, kesilen indirme işlemleri, elektrik kesintisi veya ani kapanmalar sonucunda oluşan indirmelerin yarıda kalması, bağlantı kopması gibi durumlarda, indirme işleminin sonradan devam edebilmesini sağlar.

    IDM kullanımı oldukça kolay bir indirme yöneticisidir.

    IDM ne işe yarar?

    IDM indirme hızının yaklaşık 5 kadar kadar artmasını sağlar. Bazı dosya sunucuları indirme işlemlerinde limit kullanırlar. Yani siz bir sunucudan indirme yapmak istediğinizde, sizin internet bağlantınız ne kadar iyi olursa olsun, sunucunun size izin verdiği hızda indirme yapabilirsiniz. IDM sunucuya birden fazla bağlantı açarak bu bağlantı kanalları üzerinden paralel indirme yapar. Böylelikle sunucuda hız limiti olsade siz IDM vasıtasıyla birden fazla bağlantı açarak daha hızlı indirme yapabilirsiniz.

    IDM nereden indirebilirim?

    IDM programı ücretli bir yazılımdır. 30 günlük deneme sürümü vermektedir. Buradan IDM programını indirebilirsiniz.

    IDM nasıl kullanılır?
    IDM Nedir IDM ne işe yarar

    IDM indirme yöneticisinin kullanması oldukça kolaydır.  IDM kurulum sırasında dikkat edilmesi gereken bir nokta yoktur. İleri İleri Son yöntemi ile kurulum bitirilir.

    IDM kullandığınız internet tarayıcılarına Chrome, FireFox, Internet Explorer gibi eklenti yükler bu sayede, bir web sitesinden indirme yapmak istediğinizde otomatik olarak devreye gider ve indirme işlemi başlar.

    Bir videoyu veya bir dosyayı indirmek istediğinizde linki veya videoyu sağ tuş ile tıklayıp IDM ile indir seçmeniz yeterli olacaktır.
    IDM nedir? Nasıl Kullanılır? IDM ile indir

    IDM eklentisi  Chrome, FireFox, Internet Explorer  gibi tarayıcılara yüklendiğinde otomatik olarak 3GP  AAC  M4V MKV MOV MP3 MP4 MPA MPE MPEG MPG  gibi uzantıları indirmek için ayarlanmıştır.

    Bu özellik video sitelerinde videoları izlemeyememe sorununa yol açar.

    Bu sorunu çözmek için Şunu yapmalısınız:

    idm video izleyememe sorunu

    idm (Internet Download Manager) video izleyememe sorununun çözümü için şunları yapın.

    1. Idm (Internet Download Manager)'i açın.
    2. İndirmeler seçeneğini  tıklayın.
    3. Dosya türleri sekmesini tıklayın.
    4. Aşağıdaki dosya türlerinin indirmesini otomatik başlat yazan yerdeki dosya türlerini silin.
    5. Tamam'ı tıklayarak kapatın.

    Yukarıdaki işlemden sonra IDM

    3GP 7Z AAC ACE AIF ARJ ASF AVI BIN BZ2 EXE GZ GZIP IMG ISO LZH M4A M4V MKV MOV MP3 MP4 MPA MPE MPEG MPG MSI MSU OGG OGV PDF PLJ PPS PPT QT R0* R1* RA RAR RM RMVB SEA SIT SITX TAR TIF TIFF WAV WMA WMV Z ZIP dosya türleri için otomatik indirme işlemini yapmayacaktır.

    murat murat (12492)