IePluginService.exe nedir?

Görev yöneticisinde bir süredir gördüğüm IePluginService.exe virüs mü?

IePluginService.exe kaldırmalı mıyım? Denetim masasına girdiğimde PluginService diye bir program görmüyorum.

IePluginService.exe nasıl kaldırılır?

ali ali (117)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IePluginService.exe Nedir?

    IePluginService.exe bir malwaredir. Potansiyel olarak istenmeyen bir programdır (PUPs).
    Bilgisayardan kaldırılmalı ve silinmelidir. Fakat IePluginService.exe virüs değildir.

    IePluginService.exe standart reklam yazılımları gibi değildir. Reklam yazılımları Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi internet tarayıcılarına kendini ekler ve karşınıza pop up reklam pencereleri açar.

    IePluginService.exe gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. IePluginService.exe virüs değildir.

    IePluginService, PluginService, IePluginService.exe gibi bir programı Denetim Masasında bulamayacaksınız çünkü IePluginService.exe genellikle başka bir istenmeyen yazılımla birlikte yüklenir ve o yazılım tarafından kullanılır. Tek başına yüklenmez.

    Bu sebeplerden IePluginService.exe'yi bilgisayarınızdan kaldırmak için hangi istenmeyen yazılımla birlikte yüklendiğiniz bulmanız gerekir. IePluginService.exe'yi temizlemek için aşağıda anlatılan adımları takip ediniz.

    Adım 1: Bilgisayarınızdan istenmeyen yazılımları kaldırmak

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda Wsys ControlExtended ProtectioneSave Security ControlWPM Servicesweetpage Browser new tab extensionIePluginServiceSupTab, Cinema-Plus programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

    • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

    • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.

      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Adwcleaner ile IePluginService.exe kaldırma

    Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır. IePluginService.exe kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      AdwCleaner IePluginService.exe istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan IePluginService.exe ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3: Emsisoft anti-malware ile IePluginService.exe kaldırma

    Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

    Emsisoft Anti-Malware IePluginService.exe reklam yazılımı gibi diğer zararlıları da tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

    Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

    3. EmsiSoft anti-malware IePluginService.exe ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

    Bu işlemlerden sonra IePluginService.exe bilgisayarınızdan tamamen temizlenmiş olacaktır.

    ali ali (117)