iertutil.dll hatası

Bilgisayarımda iertutil.dll hatası alıyorum. Masaüstü simgeleri görünmüyor. Internete bağlanamıyorum.
Iertutil.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir

kullanici455640 kullanici455640 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sanırım Windows XP kullanıyorsunuz. iertutil.dll hatası Windows XP de alınan hatalardan biridir.

    iertutil.dll hatası Çözüm 1:  için şunları deneyebilirsiniz:

    1. C:\Windows\system32\dllcache klasörüne gidin.
    2. Bu klasörde iertutil.dll dosyasını bulun.
    3. C:\Windows\System32 klasörüne kopyalayın.
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    iertutil.dll hatası çözüm 2:

    Internet Explorer'i yeniden yüklemeniz iertutil.dll hatasına çözüm olabilir.

    Eğer Windows XP kullanıyorsanız Internet Explorer 8'i buradan indirin. Bunu bir USB belleğe internete bağlanabilen bir bilgisayardan indirebilirsiniz.

    Daha sonra kurulumu yapın.

    Eğer Windows 7 ve üzeri kullanıyorsanız Internet Explorer son sürümünü buradan indirin.

    Kurulumu yapın. Sorun düzelecektir.

    hakan hakan (15424)
    8 yıl önce cevaplandı

      Evet flasa yukledim fakat flash açılmıyor newdwpew dll hatası da var görev yoneticisini acamadim ctrl alt del yapıyorum olmuyor f8den mavi ekrandaki flash seçeneğine basiyorom olmuyor bilgisayarında iertutil ve newdew hatası var

      kullanici455640 kullanici455640 (3)