IGTV videosu profilde nasıl paylaşılır?

Instagram IGTV videosunu profilde ve akışta nasıl paylaşabilirim?

"IGTV videosunun tamamını izle" nasıl yaparım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IGTV videosunu profilde paylaşmak çok kolaydır. Instagram, artık IGTV'ye yüklediğiniz videoların küçük bir bölümünü profilinizde paylaşıp tanıtmanıza izin veriyor.

    IGTV videosu profilde nasıl paylaşılır?

    Instagram IGTV'ye yüklediğiniz videoyu profilinizde tanıtmak için, videoyu yüklerken o yükleme bölümündeki "Bir Önizleme Paylaş" seçeneğini seçmeniz yeterli. Bu seçeneği seçerek videoyu paylaştığınız zaman IGTV'ye yüklediğiniz videonun bir kısmı sizin profilinizde ve takipçilerinizin anasayfasında görünüyor.

    igtv önizleme paylaş

    Ayrıca videonun profilinizde paylaşılan videonun sol alt köşesinde "IGTV videosunun tamamını izle" diye bir buton çıkıyor. Böylece takipçileriniz o butona tıklayarak asıl IGTV'ye yönlendirilip videonuzu izleyebiliyorlar. Yani bir nevi videonuza link vermiş oluyorsunuz.

    Önemli not: IGTV videosunu profilinizde tanıtabilmeniz için, videonun uzunluğu en az 1 dakika olmalıdır.

    omercik omercik (9418)