IIS 10 Web Sitesi ekleyememe sorunu - Binding Type boş geliyor, OK pasif durumda

IIS 10 üzerinde Add Web site tıklıyorum. Site Name, Content Directory gibi tüm alanları dolduruyorum. Fakat binding Type alanı boş geliyor bir şey seçilemiyor. OK butonu da haliyle gri, pasif durumda kalıyor. IIS'i kaldırdım yeniden yükledim sorun çözülmedi. Bu sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS 10'da Binding Type alanı boş geliyorsa sorunun çözümü için şunu deneyebilirsiniz:

    1. Server Manager'i açın.
    2. Manage > Remove Role.... seçin.
    3. Internet Information Services (IIS) ve Windows Process Activation Services (WPAS) hizmetlerini seçin. Kaldırın.
    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    5. Tekrar Server Manager üzerinden Internet Information Services (IIS) ve Windows Process Activation Services (WPAS) hizmetlerini seçin ve yükleyin.

    Tekrardan Internet Information Services (IIS) açtığınızda sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz.

    alattin alattin (16984)