IIS hâlâ eski SSL sertifikasını gönderiyor

IIS 7.5 üzerinde bulunan bir alan adının eski SSL sertifikasını kaldırıp yenisini yüklediğim halde, hâlâ siteye girdiğimde eski SSL sertifikası gösteriliyor.

IIS sunucuyu yeniden başlatmak işe yaramadı. IIS neden eski SSL sertifikasını gönderiyor olabilir?

alattin alattin (16999)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS sunucuda eski SSL sertifikasını kaldırıp yenisini yüklediğiniz hade hâlâ eski SSL sertifikası sunuluyorsa IIS içinde Bindings bölümünde eski SSL sertikası duruyor olabilir. Bu durumu düzeltmek için

    1. IIS içinde alan adını tıklayın.
    2. Sağ tarafta Bindings'i tıklayın.
    3. https  443 olan değeri seçin sonra Edit 'i tıklayın.
    4. SSL certificate alanından yüklediğiniz SSL sertifikasını seçin.
    5. Ok ve Close butonlarına basarak pencereleri kapatın.

    Bu işlemden sonra IIS artık yeni SSL sertifikasını sunmaya başlayacaktır.

    alattin alattin (16999)