IIS hatası alıyorum yardımcı olabilecek var mı ?

Merhaba,

Windows 8'de IIS kurlumu gerçekleştirdim fakat elimde bulunan siteleri bir türlü çalıştıramıyorum. ve işin içinden çıkamadım bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem?

Dilerseniz bilgisayara Teamviewer veya ammy ile bağlanmanız mümkün. Yeterki şu sorunu çözmeme yardımcı olun :(

--------------  HATA    ----------------------

HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

Ayrıntılı Hata Bilgileri:

Modül   CustomErrorModule

Bildirim   SendResponse

İşleyici   Henüz belirlenmedi

Hata Kodu   0x800700b7

Yapılandırma Hatası    'mimeMap' türünde, 'fileExtension' benzersiz anahtarı '.webm' olarak ayarlanmış yinelenen koleksiyon girişi eklenemiyor

Yapılandırma Dosyası   \\?\C:\inetpub\wwwroot\ace2014.org\web.config

İstenen URL   http://localhost:80/ace2014.org/

Fiziksel Yol   C:\inetpub\wwwroot\ace2014.org\

Oturum Açma Yöntemi   Henüz belirlenmedi

Oturum Açma Kullanıcısı   Henüz belirlenmedi

Yapılandırma Kaynağı:

   10:         <staticContent>
   11:             <mimeMap fileExtension=".webm" mimeType="video/webm" />
   12:             <mimeMap fileExtension=".ogg" mimeType="application/ogg" />

Daha Fazla Bilgi:

Bu hata, Web sunucusunun veya Web uygulamasının yapılandırma dosyasını okumada sorun olduğunda oluşur. Bazı durumlarda, olay günlükleri bu hataya neyin neden olduğunu hakkında daha fazla bilgi içerebilir.

Daha fazla bilgi göster »

sngr sngr (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    IIS içerisinden uygulamanın olduğu klasörü sağ tuşla tıklatın ve Convert to Application seçin.

    Application olarak yapılandırırken Web sitesinin kullandığı Framework versiyonunu doğru olarak ayarlamayı unutmayın.

    Web sitesi örneğin Framework 4.0 ise Application da buna uygun olarak Framework 4.0 olmalıdır.

    1. IIS'i başlatın.
    2. Sunucu adınızı tıklayarak genişletin.
    3. Sites altında yapılandırdığınız web sitesini seçin ( yoksa Default Web site)
    4. Sol taraftaki + simgesinden siteyi genişletin.
    5. Asp.net Uygulamasının olduğu klasörü sağ tuşla tıklayın.
    6. Convert To Application seçin.
    7. Add Application ekranında Application Pool adına dikkat edin.
    8. Daha sonra Application Pools (Sites bölümünün üzerinde) tıklayın ve uygulamaya atadığınız Application'ın Framework versiyonunu yapılandırın.
    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama sanırım bu sıkıntı AplicationPool'dan kaynaklanmıyor. Çünkü dediğiniz işlemleri yaptım fakat herhangi bir sonuç alamadım ne yazık ki.

      Başka bir öneriniz var mı acaba? veya dediğim gibi dilerseniz TeamViewer ile bilgisayarıma bağlanabilirsiniz görmek isterseniz.

      sngr sngr (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • uzmanim.net facebook adresinden mesaj atar mısınız? hakan 10 yıl önce