IIS (Internet Information Services) Siteleri dışa verme (export) ve içe alma (import) nasıl yapılır?

IIS üzerindeki siteler nasıl export edilir? IIS üzerindeki Application Pools nasıl dışa verilir?

İki IIS arasında siteler nasıl transfer edilir?

hakan hakan (15409)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS'de tüm siteleri uygulama havuzlarını dışa vermek için şu komut kullanılabilir:

    Komutlar %windir%\system32\inetsrv klasöründe çalıştırılmalıdır.

    IIS Application Pools Export

    appcmd list apppool /config /xml > c:\appps.xml

    IIS Web siteleri Export

    appcmd list site /config /xml > c:\sites.xml

    Daha sonra hedef IIS üzerinde aşağıdaki import komutları çalıştırılmalıdır.

    IIS Application Pools Imports

    appcmd add apppool /in < c:\appps.xml

    IIS Web siteleri Import

    appcmd add site /in < c:\sites.xml

    Bu komutlar ile farklı IIS'ler arasında web siteleri ve uygulama havuzları taşınabilir.

    hakan hakan (15409)