"IIS" nedir ve nasıl kaldırabilirim?

arkadaşlar c:\inetpub konumundaki klasörü silmek istiyorum fakat "IIS" denilen bir klasörmüş. bu nedir ve nasıl kurtulabilirim?

monodrax monodrax (58)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    c:\inetpub klasörü IIS uygulamasına aittir. IIS bir bilgisayarı web sunucu haline getiren yazılımdır.  Basitçe; bilgisayarınızda web sayfaları geliştiriyorsanız IIS yardımı ile bilgisayarınızı bir web sunucu olarak kullanabilirsiniz.

    Eğer web sayfası geliştirmiyorsanız, Visual Studio gibi yazılımlar kullanmıyorsanız IIS uygulamasının bilgisayarda durmasının bir anlamı yok.

    IIS özelliğini kapatmak için - Windows 10

    1. Windows ve X tuşlarına bas.
    2. Açılan menüden Windows Powershell (yönetici seç)
    3. Daha sonra powershell üzerinde şu komutu uygula:
      Disable-WindowsOptionalFeature -Online -FeatureName IIS-WebServerRole, IIS-WebServer

      enter tuşuna bas.

    IIS özelliği kapatma Windows 7

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Cmd yaz enter tuşuna bas.
    3. Daha sonra şu komutu uygula:
      dism /online /disable-feature /featurename:IIS-WebServerRole

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

      IIS'in açılımı Internet Information Services. Silebilirsin sorun olmaz.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • nasıl kaldırabilirim monodrax 3 yıl önce
      • Denetim masasına gir Windows özelliklerini açın veya kapatın kısmına tıkla IIS ile ilgili ne varsa tiki kaldır ve sistemi yeniden başlat. @monodrax hydra 3 yıl önce