IIS üzerinde mp4 desteği nasıl eklenir?

Web sitenizde .mp4 uzantılı video var fakat uygulamanızı sunucuya attığınızda mp4 dosyası sunucuda olduğu halde dosya bulunamadı hatası alıyorsanız IIS web sunucunuz .mp4 dosyaları tanımıyor demektir.

IIS üzerinde mp4 desteği nasıl eklenir? aşağıda anlatılmıştır.

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    IIS üzerinde mp4 desteği nasıl eklenir?

    IIS üzerinde varsayılan olarak MP4 desteği bulunmaz. Bu sebepten MIME türü olarak bunu tanımlamanız gerekir.

    1. IIS Manager'i açın.
    2. Sunucunuzu seçin.
    3. IIS başlığındaki MIME Types simgesini tıklayın.
    4. Actions bölümünden Add'i tıklayın.
    5. File Name Extension bölümüne .mp4 yazın.
    6. Mime Type bölümüne video/mp4 yazın.
    7. OK tıklayın.

    Bu işlem sonrasında sunucuyu yeniden başlatmanıze gerek yoktur. Web sitenizi yenileyin. Artık .mp4 uzantılı dosyalar için tarayıcılar bulunamadı hatası vermeyecektir. Tarayıcıların dosya için bulunamadı hatası vermesinin sebebi, dosya trü sunucu tarafında tanınmadığı için bu dosyayı sunmamasıdır. MIME türü olarak .mp4 eklediğinizde sunucunuz artık bu türü tanıyacak ve gelen isteklere cevap verecektir.

    alattin alattin (16984)