İki adsl modemi birbirine bağlayabilir miyim?

öncelikle selamlar değerli hocalarım bizim ev iki katlı  modem aşağı katta  yukarı katta  laptop veya cep telefonu wifii çok az çekiyor

önceki modem Huawei HG521. yukarı katta sıkıntı olduğu için  AirTies Kablosuz modem aldım. ve yine sıkıntı devamediyor önceki modemi Huawei HG521 yukarı kata bağlasam telefon haatı var veya  yeni aldığım aşağıdaki AirTies Kablosuz modem den bağlantı kurabilirmiyim olursa nasıl bir yol izlemem gerekir

koayy koayy (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En sağlıklı yol bu iki modem arasında bir LAN kablosu çekmeniz ve katlara koymanız olacak.AirTies modem sorunuza göre daha iyi çekim gücüne sahip gibi görünüyor.Bu açıdan bakarsak çekim gücünün daha iyi olmasını istediğiniz kata AirTies modeminizi koyun.

    Şu seneryoyu uygulayabilirsiniz;

    • Huawei modeme internet hat kablosunu bağlayın.Huawei ana modem olarak kalsın. (1.katta)
    • AirTies modeminizi bilgisayarınıza bağlayın ve Modemi, Access Point'e dönüştürün.Buradaki anlatım ile modeminizi Access Point olarak kullanabilirsiniz.
    • Huawei modem ile AirTies modem arasına LAN kablosu çekin (AirTies modem 2.katta)
    • Şimdi AirTies modem LAN kablosu sayesinde internet sağlayabilen bir Access Point olarak çalışacak.

    Kat durumlarını kendinize göre düzenleyin, ben burda örnek olarak gösterdim.

    AirTies modemlerde Mesh denilen bir özellik bulunur.Bu özellik kablosuz sinyali alır ve tekrar kablosuz olarak yayar.Kablo gerektirmeden sinyali arttırır.Ancak sizin durumunuzda katlı seneryolarda ben bu işlemi önermiyorum.Genelde bu hız ve ping de düşmelere yol açar, stabil bağlantı alamayabilirsiniz.LAN kablosu ile iki modemi bağlarsanız hız ve pingde herhangi bir düşme olmaz, her iki modemde internet hızı eşit olacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • cevabınız için çok teşekür ederim koayy 7 yıl önce