iki modem arasında mesh bağlantısı

merhabalar.

iki adet modemim arasında mesh bağlantısı (ana modem ve yardımcı modem) kurmak istiyorum. bağlantıyı kurdum ancak 2. modemden internet bağlantısı alamıyorum. sorun ne olabilir ? Sorunu nasıl çözebilirim ?

Sevgiler.

yramazan yramazan (13)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ana modemde MAC filtreleme özelliği açık mı? Bu açıksa bağlantı yapılmasında sıkıntı çıkabiliyor bazen

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      İkinci modem ile ilk modem aynı ip blogunda mı atıyorum ilk modem 192.168.2.1 ise ikinci modem 192.168.2.2 ip adresine sahip olsun ve ikinci modemde DHCP özelliğini kapatırsın. Aslında açık da olsa internet girebilir ancak kapalı olması her iki modemin de ip dağıtmayarak sadece ilk modemin ip adresi dağıtmasını sağlar.

      ismailsarp ismailsarp (6010)