İkinci ip sabitleme

Merhaba uzmanim.net, uzmanları

Bende usb stick var Azerbaycanda yaşıyorum Türkiyede olan türkcell vınn ile aynı olan bir usb sadece oyun için kullanıyorum ipsini.

Gunde bir kez disconnect veriyor internet (usb) ve tekrar bağlandığmda ip değişiyor onu sabit ip yapa bilirmiyiz, videolar izledim ama yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler...

neriman neriman (7)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sabit IP müşterisi değilsen IP adresini sabitleyemezsin. Sabit IP ayrıca satılan bir hizmettir.

    Turkcell VINN için sabit IP satın almanız gerekir: https://www.turkcell.com.tr/kurumsal/dijital-is-servisleri/iot-nesnelerin-interneti/statik-ip adresinde sabit IP başvurusu yapabilirsin.

    turkcell'den sabit ip satın aldığında hiç bir işlem yapmana gerek yok. VINN sürekli aynı ip adresini alacaktır ve ip adresi değişmeyecektir.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

      Normal DSL, ADSL, Fiber vb kullanıcıları IP adresini kendileri sabitleyemez. IP adresi internet servis sağlayıcınızın havuzundan size gönderilir ve her bağlantı koptuğunda havuzdan boşta olan IP adreslerinden biri cihazınıza atanır.

      Sabit IP için ilgili internet hizmet sağlayıcınız ile görüşmelisiniz.  Aylık bir ücreti olduğunu da unutmayın.

      hakan hakan (15394)