iLivid nedir, nasıl kaldırılır?

iLivid nedir?

iLivid  ne işe yarar?

iLivid  nasıl kaldırılır?

iLivid virüs mü?

iLivid programını kaldırmalı mıyım?

hakan hakan (15409)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    iLivid  nedir? iLivid ​ne işe yarar?

    iLivid Bandoo Media inc tarafından üretilmiş ücretsiz bir programdır.

    iLivid bir ücretsiz dosya indirme yöneticisidir (download manager). iLivid  dosyaları ve videoları daha hızlı indirmeyi vaad eder. Youtbe gibi online video sitelerinden video indirmenize olanak sağlar. iLivid  ile Video indirilirken ön izleme sağlayarak videonun kalitesini görebilirsiniz.

    iLivid programını ben yüklemedim, nerden geldi?

    iLivid her ne kadar faydalı bir program gibi görünse de ücretsiz diğer yazlımların içine gömülü geldiği için ve kullanıcıdan habersiz sisteme yüklendiği için olası istenmeyen programlardan biridir.

    Eğer iLivid  programını siz isteyerek yüklemediyseniz, iLivid  başka bir programın içinde gizlice bilgisayarınıza yüklenmiş demektir.

    iLivid kurulum sırasında My Backup PC gibi yine istenmeyen programlar yükleyebilir ve tarayıcı ana sayfanızı değiştirebilir

    iLivid virüs mü?

    iLivid virüs değildir. Kullanıcılar kendileri yüklemedikleri halde masaüstümde iLivid  simgesini gördüklerinde iLivid'in bir virüs olduğunu düşünebilirler. iLivid virüs değil olası istenmeyen program kategorisindedir. iLivid kaldırması kolay bir programdır.

    Google Chrome'da iLivid  adında bir uzantı var, bu nedir?

    Farklı sitelerde, özellikle video izleme, indirme sitelerinden tarayıcınıza iLivid  adında bir google Chrome eklentisi yüklenebilir.

    iLivid uzantısı Chrome ayarlarınızı kontrol ederek ana sayfanızı www.search.ask.com olarak değiştirir.

    Yine iLivid 1.1 uzantısı istenmeyen Google Chrome uzantılarından biridir. iLivid  uzantısı dikkatsizliğiniz sonucu yüklenmiş olabilir.

    iLivid programını kaldırmalı mıyım?

    Eğer bilinçli bir şekilde iLivid programını kurmadıysanız, programı kaldırmanız önerilir. iLivid bilgisayar her açıldığında devreye girerek bilgisayar kaynaklarını tüketir. iLivid virüs olmasa da istenmeyen bir programdır.

    iLivid  nasıl kaldırılır? iLivid  uzantısı nasıl silinir?

    iLivid kaldırmak için şu adımları uygulayın:

    1. Denetim Masası Program ve  Özelliklere girin.
    2. Yüklü programlarda iLivid programını bulun.
    3. iLivid  programnı seçtikten sonra Kaldır'ı tıklayın.
    4. Yine yüklü programlarda Movies Search App For Chrome gibi bir program varsa kaldırın.

    Google Chrome iLivid uzantısı silme:

    Google Chrome iLivid  uzantısını silmek için

    1. Google Chrome'u açın
    2. Sağ üst köşedeki alt alta üç çizgi menü simgesini tıklayın.
    3. Ayarlar'ı tıklayın.
    4. Uzantıları tıklayın.
    5. iLivid 1.1 uzantısını bulun.
    6. iLivid  1.1 uzantısı yanındaki çöp sepeti simgesine tıklayarak uzantıyı silin.
    7. Bunun dışında uzantılarda Movies App ve Search extension by Ask v2 gibi başka uzantuılar varsa bunları da silin.

    Bu işlemlerden sonra iLivid programından ve iLivid  ile gelen diğer uzantılardan kurtulmuş olacaksınız.

    hakan hakan (15409)