İlk açıldığında bilgisayardan ses gelmiyor

Merhaba laptop kullanıcısıyım ilk açtığımda ses gelmiyor tekrar başlattığımda arada geliyor arada ses gelmiyor bunun nedeni nedir format attım driveri güncelledim aynı gerçekten sıkıcı bir durum.Nasıl düzeltebilirim?

kahramanca42 kahramanca42 (61)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Donanımsal bir arıza olabilir. Cihaz garantili mi?

    mutecessis mutecessis (216)
    7 yıl önce cevaplandı

      İşletim sisteminiz nedir? Windows 8 de sanırım böyle bir sorun vardı.

      İşletim sisteminin güncellemelerini mutlaka yapın. Ayrıca ses kartı sürücüsünü üreticinin web sitesinden indirin ve kurun.

      İlk açıldığında muhtemelen ses kartı tanınmamış oluyor. Sonra ses kartını yüklüyor ve yeniden başlatınca ses geliyor. Fakat kapatınca yine ses kartı sürücüsü devreden çıkıyor.  Bu sebepten farklı ses kartı sürücülerini denemekte fayda var.

      hakan hakan (15394)