ilk saniyeler siyah ekran

bunun gibi ilk saniyeler siyah ekran alıyorum çok vine izledigimde n benim için çok önemli + youtube dede indirdigim videolar da vsvs hepsinde aynı sorun var

oquzcaan78 oquzcaan78 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ekran kartı driver'ı ve flash player'ı update et diyeceğim ama her ikisinide tamamen kaldırarak son versiyonlarını yeniden yüklemek daha garanti sonuç verebilir.

    Adobe Flash Player Uninstaller (tıkla ve download et)

    Eğer yine problem devam ediyorsa bu defa problemin yaşanmadığı bir tarihe sistemi geri almak problemi çözebilir.

    Ayrıca sistemde video (ve ses) kodeklerinin yüklü olması gerekir:

    K-Lite Codec Pack (tıkla ve download et)

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bilgisayara format atmama rağmen düzelmedi bilginize oquzcaan78 9 yıl önce
    • Öyleyse ekran kartı veya ekran kartı driver'ı problemli olabilir. Ama sen sistem geri alma yapmadan neden hemen format yoluna başvurdun? Demiştik ya sistemi birde bahsettiğin problemin yaşanmadığı günlere geri al diye. Öyle yapsaydın büyük ihtimalle problem ortadan kalkacaktı veya problem düzelmese bile probleme doğru teşhis koymak daha kolay hale gelecekti. Neyse, sen bu noktadan sonra yine ekran kartı driver ve flash yazılımlarının doğru ve güncel versiyonlarından emin olarak bunları yükle. Sonuca birde o zaman bakalım. temmuz 9 yıl önce
    • Ayrıca sisteminde gerekli video (ve ses) kodekleri yüklümü? Bundan dolayıda yapabilir. K-Lite Codec download et ve kur. Mesajımın sonuna link ekleyeceğim. temmuz 9 yıl önce

    Online videolarda ilk saniyelerde siyah ekran varsa şunları deneyebilirsiniz:

    • RealPlayer yüklü ise ve Chrome üzerinde bir eklentisi varsa kaldırın veya disable edin.
    • RealPlayer yine benzer sorunlara yol açabiliyor. Varsa kaldırmayı deneyin.
    • Videonun üzerinde sağ tuşla tıklayın Ayarlar bölümüne girin. Burada donanım hızlandırma özelliğini etkinleştir seçili ise seçimi kaldırın.
    • Google Chrome  içindeki PepperFlash Flash oynatıcısıyı kapatın. PepperFlash nasıl kapatılır

    Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Sorun devam ederse bildirin.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

    • real player yüklü degil eklenti yok bunlarla ilgili bir sıkıntı yok oquzcaan78 9 yıl önce
    • Ekran kartınızın sürücülerini nereden indiriyorsunuz? hakan 9 yıl önce

    bilgisayara format atmama rağmen düzelmedi bilginize

    oquzcaan78 oquzcaan78 (1)