Illustrator "Resim açılamıyor. Pencere için yeterli alan yok; belge alanını arttırın ve yeniden deneyin" hatası

Bir vector tasarım dosyasını açmaya alıştığımda aşağıda ki hatayı alıyorum. x64 ve x86 ikisiylede denedim sonuç yine aynı. İnternette baktım biraz ama benden başka bu hatayı alan kimse yok gibi sanki. Sorunu çözemedim yardımcı olabilir misiniz?

Resim açılamıyor. Pencere için yeterli alan yok; belge alanını arttırın ve yeniden deneyin

pinhan pinhan (142)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Resim açılamıyor. Pencere için yeterli alan yok; belge alanını arttırın ve yeniden deneyin hata mesajını senin için araştırdım. Aslında çözüm oldukça basit ve Adobe Illustrator bu konuda biraz saçmalamış gibi.

    Resim açılamıyor. Pencere için yeterli alan yok; belge alanını arttırın ve yeniden deneyin.hatasının çözümü için:

    1. Resim açılamıyor. Pencere için yeterli alan yok; belge alanını arttırın ve yeniden deneyin hatasını aldığınızda Tamam'a tıklayın ve hata penceresini kapatın.
    2. Hata mesajını arka tarafında küçük bir tepesinde AI yazan Adobe Illustrator penceresi olacak. O pecereyi sağ alt köşeden tutun ve genişletin.
    3. Pencere geniş durumdayken açmak istediğiniz dosyay tekrar tıklayın.

    Sorun, garip bir şekilde açılacak olan görsel için yeterli pencere alanının olmamasından kaynaklanıyor. Daha sonra pencerenin smge durumunu büyüterek de sorunu çözebilirsiniz. Garip ama işe yarıyor.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler hocam, işe yaradı!.. pinhan 6 yıl önce
    • @pinhan rica ederim. İlginç bir sorunmuş. hakan 6 yıl önce

    Basit bir çözüm olacak ama "Yönetici olarak çalıştır" yapmayı denediniz mi?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Denedim hocam, dosyayı açınca yine aynı hatayı alıyorum. Ekran sol üst köşeye küçülüp dikdörtgen şeklini alıyor ve resimde ki hatayı veriyor. pinhan 6 yıl önce