IMEI no sorgulama nasıl yapılır? IMEI numarası sorgulama - 2018

Telefonumun imei numarası sorgulamak istiyorum nasıl sorgulayabilirim?

IMEI no sorgulama için ne gerekli?

IMEI numarası sorgulama nereden nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), e-Devlet üzerinden imei numarası sorgulama hizmeti veriyor. IMEI no sorgulama işlemlerini BTK'nın IMEI sorgulama hizmetini kullanarak yapabilirsiniz. IMEI no sorgulama işlemine geçmeden önce telefonunuzun imei numarasını öğrenmeniz gerekiyor.

    IMEI numarası nasıl, nereden öğrenilir?

    Android ve iPhone (iOS) için imei numarası öğrenmenin birkaç yöntemi vardır. En bilinen imei numarası öğrenme yöntemleri şu şekilde:

    *#06# tuşlayarak imei numarası öğrenme:

    1. Telefonunuzun arama ekranını, yani birini aramak için numara yazdığınız yeri açın.
    2. Oraya *#06# yazın. Sonra IMEI numaranız gözükecektir. Bazı telefonlar çift sim olduğundan dolayı iki tane imei numarası gözükebilir.

    Android telefonda imei numarası öğrenme:

    1. Telefonunuzdan Ayarlara girin. Ayarlar menüsü her Android cihazda farklı olduğu için özel olarak bir yol belirtmeyeceğim.
    2. Ayarlardan Telefon hakkında (cihaz hakkında yazabilir) bölümünü bulun.
    3. Buradan Durum bölümüne girin.
    4. Durum bölümünde telefonunuza ait IMEI numarası gözükür.

    Apple iPhone telefonda imei numarası öğrenme:

    1. Ayarları açın.
    2. Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne girin.
    3. Burada iPhone IMEI numarasını görebilirsiniz.

    Telefonunuzun IMEI numarasını öğrendiyseniz şimdi aşağıda anlattığım IMEI numarası sorgulama işlemine geçebilirsiniz.

    IMEI numarası nasıl sorgulanır? IMEI no sorgulama:

    1. Adım: e-Devlet'ten IMEI Sorgulama linkine tıklayın.

    2. Adım: Sayfadaki alana telefonunuzun IMEI numarasını yazın ve Sorgula butonuna tıklayın.

    imei numarası - sorgula

    3. Adım: Sorgulaya tıkladıktan sonra telefonunuzun IMEI numarasına ait çeşitli bilgiler ekrana gelecektir. Eğer IMEI numarası kayıtlıysa gelen sonuç sayfasında yazar.

    IMEI numaramı sorguladım sonucun ne anlama geldiğini bilmiyorum

    IMEI numarası nedir, nasıl öğrenilir? IMEI numarası hakkında bilinmesi gerekenler linkine tıklayarak sonuç sayfasındaki bilgilerin ne anlama geldiği hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)