IMEI numarası klonlanmıştır ne demek? Ne yapmalıyım?

    Toplam 1 Cevap

    IMEI numarası telefonlara verilen özel bir numaradır.Bu numara tüm telefonlar için farklıdır.Bir çeşit TC Kimlik no gibi düşünülebilir.Yurtdışından telefon alındığında da IMEI No kaydettirilmelidir aksi halde telefon kullanılamaz halde olur.Kimi kişiler kaça yollarla telefonlarını yurtdışından getirirler ve IMEI no ile kaydettirmezler.Bu kişiler IMEI no klanlayarak telefonları kullanılır hale getirmek isteyebiliyorlar.Bu yüzden farklı kişilerin IMEI numaraları kullanılarak telefonlarını sanki yasalmış gibi gösterebiliyorlar.Eğer atılan mesaj doğru ise de kullanılan IMEI No sizin telefonunuzdaki IMEI numarası olmuş.Telefonlarını küçük alış veriş yerlerinden alan ve distribütörden alan kişilerin başına bu durum daha sık gelebilir.

    Öncelikle mesajın doğru olup olmadığını test etmek için buradan IMEI NO sorgulatın.Sorgulama sonucunda IMEI No nun hangi telefona ait olduğu bilgisi sunulur.Eğer anormal bir durum görmez ve sonuca göre tek bir telefon yani sizin telefonunuza kayıtlıysa mesajın doğru olup olmadığını da anlamış olursunuz.

    Eğer IMEI niz klonlanmış ve farklı bir telefonda daha kullanılıyorsa.Faturanız ile birlikte telefonu aldığınız yer ile irtibata geçiniz.Telefonu distribütörünü (yurtışından getirtene) ulaşmanız gerekiyor.Onlar sizi yönlendireceklerdir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)