imgur.com sitesindeki resimler gözükmüyor ve i.imgur sitesine giremiyorum, ne yapmam gerekli?

imgur.com sitesindeki resimler gözükmüyor, nasıl gösterebilirim?

i.imgur sitesine giremiyorum, ne yapmam gerekli?

imgur sitesi mahkeme kararıyla engellenmiş ne yapmam gerekiyor?

imgur sitesinde resimleri nasıl açarım?

imgur açılmıyor

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Düzenleme: 20.10.2017 @murat hocamızın bilgilendirmesiyle.

    imgur sitesi ip bazlı engellendiğinden artık DNS değiştirme yöntemi işe yaramamaktadır. Bu sebeple bağlanılabilecek tek çözüm VPN kalmıştır. Uzmanim.net üzerinde paylaşılan VPN programlarından biriyle imgur sitesine tekrar girebilirsiniz. Buraya tıklayarak VPN programlarına ulaşabilirsiniz. (Tavsiye olarak Psiphon ve Cyberghost programları denenebilir)

    imgur.com sitesindeki resimler gözükmüyor, ne yapabilirim?

    Ülkemizde imgur sitesine girdiğinizde sitedeki resimlerin gözükmediğini farketmişsinizdir.Bunun sebebi i.imgur isimli adresin ülkemizde mahkeme kararıyla engellenmiş olması. i.imgur adresinde imgur sitesinde yüklenmiş olan resimler tutulmaktadır.Bu yüzden resimlerin hiçbirini engellendiği için göremiyoruz.

    imgur sitesinde resimleri nasıl açarım?

    imgur.com sitesindeki resimleri açmak için Internet sağlayıcısının bize atadığı DNS adreslerinin dışında farklı bir dns adresi kullanmak durumundayız.Ben en güvenli ve en hızlı bulduğum için bunu Google DNS lerini kullanarak anlatmak istiyorum

    1. Başlat menüsüne Ağ ve Paylaşım Merkezi yazın ve çıkan sonuca tıklayın.Ayrıca Denetim masasındaki Ağ ve internet başlığı altında da buraya ulaşabilirsiniz.

    2. Ağ ve Paylaşım Merkezi nden sol taraftaki Bağdaştırıcı özelliklerini değiştir yazısına tıklayınız.

    dns değiştir

    3. Ardından çıkan sonuçlardan şuanda kullandığınız Ağ bağdaştırıcısı nın üzerine gelerek Özellikler e basın.(Kablolu bağlantı kullananlar için ethernet seçmelidirler)

    dns değiştirme

    4. Açılan menüden Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/Ipv4) seçin ve Özelliklere basın.

    dns değiştirme

    5. Ardından açılan yerden aşağıya gelin ve Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini seçerek;

    • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8
    • Diğer DNS sunucusu: 8.8.4.4

    olarak belirleyin ve tamam diyerek çıkın.

    dns değiştir

    6.Tarayıcınızı kapatıp açın.Artık imgur sitesindeki resimleri görebileceksiniz.

    Not:Tarayıcı kapatık açtıktan sonra düzelmeyenler olursa tarayıcı açıkken Ctl+Shift+Del tuşlarına basın ve açılan menüden Sil veya Tarama verilerini temizle butonuna tıklayın.

    imgur girme

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      imgur sitesine artık DNS çözümü ile girmek mümkün olmuyor. Tamamen yasaklandı. Artık imgur resimlerin açılması DNS yöntemi ile mümkün olmuyor. Daha önceden sadece alan adına uygulanan bir engelleme vardı. Şimdi doğrudan ip adreslerine engel konulduğu için DNS işe yaramıyor.

      Geriye çözüm olarak sadece VPN programları kalıyor: Çalışan nadir VPN uygulamalarından Psiphon kullanılabilir: Psiphon nedir, nasıl kullanılır?

      murat murat (12492)