inaccessible boot device hatasının çözümü - bios güncellemesi sonrası mavi ekran hatasının çözümü nedir?

Windows 10 inaccessible boot device hatasının çözümü nedir? BIOS güncellemesi gerçekleştirdim. Bilgisayar yeniden başlıyor ve mavi ekran hatası veriyor. Mavi ekran üzerinde STOP Code: inaccessible boot device  yazıyor. Daha sonra biraz bekliyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. Bilgisayarım Lenovo Ideapad 320. Daha önce bir sorun yoktu. Bilgisayarda lenovo yazılımı BIOS güncellemesi var uyarısı yaptı. Bende güncelleme yap seçeneğini seçtim. Şimdi bilgisayarda Windows 10 başlarken restart oluyor ve inaccessible boot device mavi ekran hatası veriyor. inaccessible boot device hatasının çözümü - bios güncellemesi sonrası mavi ekran hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    BIOS güncellesi sonrası BIOS ayarları değişmiş olabilir.   Şu adımları uygulayarak çözüm sağlayabilirsin:

    inaccessible boot device çözüm adımları:

    Lenovo idepad 320 için anlatıyorum. Farklı bilgisayarlarda adımlarda ufak değişiklikler olacaktır.

    1. Bilgisayarı kapat.
    2. Bilgisayarı aç ve hemen F2 tuşuna bas çek yap. BIOS'a girmeye çalışıyoruz. BIOS giriş tuşu her bilgisayarda farklı olabilir. Senin bilgisayarında BIOS'a nasıl girilir bir fikrin yoksa Google arama motoruna "bilgisayar modeli BIOS tuşu" şeklinde arama yaparak BIOS giriş tuşunu öğrenebilirsin. Mesela " Dell Vostro 5700 BIOS tuşu" gibi
    3. BIOS bölümüne girdiğinde "Configuration" bölümünde  Sata Control Mode ayarını bul ve enter tuşuna bas. BIOS üzerinde sağ-sol ve alt-üst ok tuşları ile gezinebilirsin.
    4. Sata Controller modunu AHCI olarak değiştir.
    5. BOOT bölümünde Boot Mode: UEFI olarak değiştir.
    6. Daha sonra F10 tuşuna bas Yes seçeneğini seç. Kaydettin ve BIOS üzerinden çıkıyorsun.

    Bilgisayar yeniden başlayacaktır ve artık mavi ekran hatası almıyor olman gerekir. Bu yöntem BIOS güncellemesi sonrası alınan inaccessible boot device mavi ekran hatasına çözüm olacaktır.

    alattin alattin (16999)