indirdiğim exe dosyaları mediaget ile açılıyor

bir oyunda hile indirmeye çalıştım evet hile ama indirdiğime mediaget ile açılıyor nasıl düzelteceğim ?

ankraless06 ankraless06 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    mediaget uygulamasını muhtemelen isyeterek yüklemedin. mediaget bir tür istenmeyen programdır. Denetim Masası > Programlar ve özelliklerden mediaget uygulamasını kaldırırsan sorun düzelecektir.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

      Regedit ayarları üzerinden bazı uygulamaların varsayılan ayarlarında değişiklikler oluşmuş olabilir.Daha önce bu sorunu .lnk uzantılı dosyalarda yaşamıştım.

      Buradaki konu .lnk dosyalarının farklı uygulamalar ile açılma sorununu düzeltiyor.Sizde konuyu .exe olana göre uyarlayın.Konudaki;

      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk

      yoluna gitmek yerine

      HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.exe

      yoluna gidin.

      Ayrıca istenmeyen MediaGet uygulamasınıda Hakan hocamızın dediği gibi kaldırın.

      ismailsarp ismailsarp (6010)