indirilen klasöründeki hic bir dosyaya erişim sağlayamadım

merhabalar...

indirilen dosyalarımda örnek veriyorum:

doc.ocyceh

pdf.enobyt

docx.onicux

zip.uqebat

gibi (hepsi ayrı ayrı)  uzantılar degışmış. tür bolumunde de unobik dosyası yxibog dosyası uqebat dostyası ynıkım dosyası yazıyor. hicbirine erisşm saglayamıyorum

lütfen nasıl onaracagım konusunda yardım edermısınız

hepsi iş dosyaları ve fizibiliteler

http://hizliresim.com/R0EygG bu da son durumu :(

asenadestina asenadestina (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Uyduruk (veya yanlış) uzantıları silerek denedinmi?

    Örnek: Rüzgar Çiftliği Tasarımı.doc.upurux dosya isminin Rüzgar Çiftliği Tasarımı.doc şeklinde değiştirilmesi gibi (yani .upurux silinmeli)

    Eğer olumlu sonuç ortaya çıkarsa diğer dosya isimleride gereken şekillerde değiştirilir. Sonrada sistemde derin bir virüs ve zararlı taraması yapılır.

    Virüs ve zararlı yazılımlar temizlenir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    Edit 2:

     Buraya tıklayarak uzmanim.net'ten ücretsiz Crypt0L0cker virüsü analizi talep edebilirsiniz

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • maalesef denedim :( asenadestina 7 yıl önce
    • crypt virüsü olabilirmi.. malware programları ıle tarattım. sistem windows 10 . klasor seceneklerını sıfırladım.. hkey den silmem gerekenleri de sildim asenadestina 7 yıl önce
    • Dosya seçeneklerinden (veya Dosya Gezgini Görünüm sekmesinden) dosya uzantıları görünür hale getirildimi? Önce bunu yapmalısın. Yoksa dosya isimlerinde uzantı gibi görünenler yanıltıcı olabilir. Farklı uzantılarda olabilir ve onları görebilmek için dosya uzantıları görünür hale getirilmelidir. temmuz 7 yıl önce
    • Eğer fidye virüsü ile şifrelendilerse maalesef şansın olmaz ama önce gerçek uzantıları bir görebilmeliyiz. temmuz 7 yıl önce
    • sadece gizli dosyalar da gosterme dedım. bilinen dosya türleri uzantıları gizle aktif degıl. pasif durumda... :S ilk defa çözemedim :( asenadestina 7 yıl önce
    • çok teşekkür ederim zaman ayırdıgın icin sevgili Temmuz... kalakaldım.. umarım fidye virüsü degıldır.. tek carem sanırım combofix olur.. çökerim o zamanda :( asenadestina 7 yıl önce
    • Anlaşıldı, gerçek uzantılar görünür hale getirilemiyor. Mesajımı editledim. Oradaki yazılımlalarla ve sistemde mevcut anti virüs ile bir tarama yap bakalım. Eğer çözülürse geçmiş olsun. Çözüm olmazsa uzmanım.net'de (site arama motorunda "fidye virüsleri" vb aramalar yaparak çözüm araştırırsın. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • çok teşekkür ederim.. adın gibi bir oglun olsun dileklerimle :) asenadestina 7 yıl önce
    • Oğlumun adı zaten, 26 yaşında :) temmuz 7 yıl önce
    • Edit 2 ilave.. temmuz 7 yıl önce
    • :) selam olsun tam üstüne basmışım..en sevdigim şiirdir... asenadestina 7 yıl önce
    • Hasan Hüseyinin tüm şiirleri güzeldir :) Benim 26 sene önce oldu :) Dilerim seninde olur :) temmuz 7 yıl önce
    • Bu arada dosyalarına, dosyalardaki muhtevalara yeniden kavuşmanı diliyorum. Kendine iyi bak. temmuz 7 yıl önce