İndirilen, sadece bilgisayara kaydedilen virüslü dosyadan bilgisayara virüs bulaşır mı?

Diyelim ki internetten bir dosya indirdim ve bu dosya virüslü. Ben bu dosyayı Belgelerim arasına kaydetsem ama iki kere tıklayıp açmasam yine de bilgisayara virüs bulaşır mı? Virüslü dosyayı bir klasörde tutsam bir sorun olur mu?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dosya çalıştırılmadıktan sonra bilgisayara virüs bulaşmaz. Dosyayı çalıştırmak demek;

    • İndirilen dosya iki kere tıklamak
    • Sağ tuşla tıklayıp "Çalıştır" seçeneği seçmek
    • Dosya seçili hale getirilip enter tuşuna basmak

    dosyayı çalıştırmak anlamına gelir.

    İndirilen, bilgisayara kaydedilen dosya çalıştırılmadan bilgisayara virüs bulaşmaz. Virüslü dosya sonsuza denk çalıştırılmadan bilgisayarda saklanabilir. Bu bilgisayara ya da başka dosyalara zarar vermez.

    alattin alattin (16999)