İndirme yapmak için en iyi DNS hangisidir?

Merhaba,

Şuan bir oyun indiriyorum. Ama internet biraz yavaş. Hızlandırmak için hangi DNS daha iyidir?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    DNS indirme işlemini etkilemez. Yani DNS  sadece bir siteye ilk erişim hızını değiştirir. Örneğin tarayıcı adres satırına uzmanim.net yazdın ve enter tuşuna bastın. İşte site açılana kadar olan o süre DNS sayesinde hızlanabilir veya yavaşlayabilir.

    Ama sen çok hızlı bir DNS kullanıyorsun diye indirme hızın artmaz. Burada bir yanlış anlama var. DNS sadece isim çözümlemesine yarar. Yani uzmanim.net'in IP adresi nedir sorusunun cevabını kullandığın tarayıcıya verir. Sonrada DNS'in işi biter.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

      Google DNS: 8.8.8.8 - 8.8.4.4

      Open DNS   : 208.67.222.222 - 208.67.220.220

      temmuz temmuz (12505)