İngilizce bilmenin yazılım konusunda ne gibi avantajları vardır?

Merhaba,

Yazılım dillerinde kendimi geliştirmek istiyorum. Bunun en kolay yolu çokça pratik ve ingilizce bilmek olduğunu öğrendim. Fakat yazılım konusunda ne gibi avantajlar sağlıyacak onu bilemiyorum. Bu konuda yardımcı olabilrseniz sevinirim.

@alattin

notify notify (538)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Öncelikle öğrenmek isteyeceğin her teknoloji için dokümanlar karşına ingilizce olarak çıkacak. Bu başlı başına ingilizce öğrenmen için yeterli bir sebep.

    Yine bir sorunla karşılaştığında google üzerinde arama yaptığında karşına yabancı forumlar, siteler gelecek.

    Unutmaman gereken bir gerçek var: En güncel kitaplar, belgeler her zaman ilk ingilizce olarak yayımlanır.

    alattin alattin (16984)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim :) notify 6 yıl önce
    • @notify kaçış yok, en azından teknik belgeleri anlayacak kadar öğrenmen senin yararına olur alattin 6 yıl önce
    • :) Peki abi, muhakkak öğrenmeye çalışacağım. notify 6 yıl önce

    Yazılımın ana dili ingilizcedir. Basit bir örnek vermek gerekirse, bir resmi veya bir tabloyu genişletmek için "genişlik" anlamına gelen "width" terimi kullanılır.

    Birde işin kaynak kısımı var. Kayda değer en sağlam yazılım kaynakları (mesela forumlar) ingilizcedir, Türkçe kaynak maalesef çok az, yok denecek kadar az.

    Bu yüzden ingilizce bilmenin yazılım öğrenmede çok büyük avantajı vardır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim :) notify 6 yıl önce

    Teknoloji ile ilgili her şeyin dili ingilizcedir. Bu yüzden önemlidir. Tüm global şirketler her tür belgeyi ilk ingilizce yayınlarlar. Bilirsen bir kaç adım önde olursun.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • teşekkür ederim :) notify 6 yıl önce