İninal kardı nasıl kullanabilirim

Merhaba cumartesi günü ininal kart aldım fakat bu kardın şuan kullanıma hazır olduğunu kağıtlardan gördüm fakat arkadaşım ise tam tersini söyleyip kartı aktif etmem gerekip öyle kullanmam gerektiğini söylüyor lütfen bu konuda beni aydınlatırmısınız direk kullanıma hazırmı yoksa aktifmi etmek gerekiyor şifre v.b gibi şeyler değiştiriliyormu ?

arday arday (-3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İninal kartıma nasıl para yüklerim? (tıkla)

    ininal kart hakkında sık sorulan sorular;

    ininal kart nedir ?
    Ön ödemeli bir karttır. İçine yüklediğiniz bakiye kadar harcama yapabilirsiniz. Kredi/banka Kart’ın geçtiği her yerde rahatlıkla ve güvenle işlem yapabilirsiniz.

    ininal kart her yerde kullanılabilir mi?
    ininal kartınızı hem internette hem mağazalarda, yurtiçinde ve yurtdışında her yerde kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, kredi kartı / banka kartı’nın geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

    ininal kart kullanmak için yaş sınırı nedir?
    ininal karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaş yeterlidir.

    ininal kart kullanmak için bankada hesap açmak gerekiyor mu?
    Hayır, gerekmiyor. ininal Kart’a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından 5 TL’ye alabileceğiniz ininal karta, ininal para yükleme noktalarından para yükleyerek kullanabilirsiniz.

    ininal’da nasıl hesap açılır, açılan hesaba nasıl kart eklenir?
    Bunu iki şekilde yapabilirsiniz.
    1- ininal.com’a ‘Kartını kişiselleştir’ bölümüne giriş yapın. Bilgilerinizi girerek hesap açın. ininal kartınızı hesabınıza ekleyin.
    2- İninal cüzdan uygulamasını indirin.‘Yeni Kayıt’ tuşuna basın ve bilgilerinizi girin. Hesabınız açıldıktan sonra ‘Yeni Kart Ekle’ bölümünden kartınızı ekleyin.
    ininal kartınızı hesabınıza ekleyerek, aylık harcama limitinizi 750TL’ye çıkartmış olacaksınız.

    Kaç adet ininal kart kişiselleştirilebilir / hesaba eklenir?
    ininal’da hesabı olan bir kişi bir sene içinde en fazla 3 adet ininal kart kişiselleştirebilir / hesaba ekleyebilir.

    ininal kartını nasıl kullanıma kapatabilirim?
    Kartınızı online işlemler ekranından kullanıma kapatabilirsiniz.

    Para yükleme noktaları nerededir?
    ininal kart para yükleme noktaları Migros, Migros Jet, Tansaş, Merkez P.T.T. Şubeleri, P.T.T. Matik, seçkin gazete bayileri, ING Bank ATM’leridir. ininal kartlara EFT yöntemi ile de para yüklenebilir.

    ininal karta EFT yöntemi ile nasıl para yüklenir?
    EFT yapabilmek ininal kartın ininal’da yaratılmış bir hesaba eklenmiş olduğundan emin olun.
    Herhangi bir bankadan ya da online bankacılık şubesinden EFT yapabilirsiniz.
    EFT’nin yapılacağı banka: ING BANK - Banka Kodu: 99
    Şube: İstanbul / Genel Müdürlük - Şube Kodu: 1
    Alıcı hesap no: Kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası
    Alıcı isim – Soyisim: ininal kart sahibinin ismi ve soyismi
    Tutar: 300TL’ye kadar para gönderebilirsiniz.

    ininal kart harcama limiti nedir?
    Kişiselleştirilmiş / hesaba eklenmiş ininal kartların aylık kullanım limiti 750 TL’dir.

    ininal kartımla para çekebilir miyim ?
    ininal Kart henüz nakit para çekimine kapalıdır. Para çekme özelliğimiz şu anda geliştirilmektedir.

    Kartın aylık servis ve kullanım ücreti nedir?
    Kartın içinde para varsa her ay 2TL aylık servis ve kullanım ücreti alınır. *
    *İçinde para olmayan kartlardan aylık servis ve kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara ait servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez.

    Ücretler nelerdir?
    Güncel ücretlerimize için ininal.com/ucretler sayfasından ulabilirsiniz.

    ininal Kart şifrem nedir / nasıl değiştirilir?
    Kartın ön yüzündeki 16 haneli ininal kart numaranızın son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kartınızın şifresini P.T.T. Matik’lerden değiştirebilirsiniz.

    Kartımın bakiyesini ve hesap hareketlerimi nasıl görebilirim?
    ininal cüzdan uygulaması üzerinden bakiyenizi ve hesap hareketlerini görebilirsiniz.
    Ayrıca ‘Online işlemler’ bölümüne girerek bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

    temmuz temmuz (12505)