ininal kart nedir?

ininal kart ne işe yarar?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ininal kart nedir? ininal kart ne işe yarar?

    ininal kart, ön ödemeli bir karttır.  ininal kart içine yüklenen bakiye kadar harcama yapılır. Master Kart özelliğine sahip olan ininal kart normal bir kredi kartı gibi tüm alışveriş işlemlerinde kullanılabilir. Kredi kartından farklı olarak önceden karta para yüklenmesi gerekir. Yani kredi kartındaki gibi olmayan paradan harcama yapmazsınız. Karta ne kadar para yüklerseniz o kadar harcama yapabilirsiniz.

    Kredi kartını faturalı hat, ininal kartını da kontörlü hat gibi düşünebilirsiniz.  Paranız olmasa da faturalı hattan konuşursunuz ay sonu fatura gelir. Kontörlü hatta ne kadar kontör varsa o kadar konuşursunuz.

    ininal kart kullanım açısından normal bir kredi kartından farksızdır.

    ininal karta bakiye nereden yüklenir, ininal karta para nasıl yüklenir?

    ininal karta pek çok şekilde para yüklenebilir. Banka ATM'leri, PTT, PTTMatik, Migros, ParaMara uygulaması ve ING ATM gibi farklı yerlerden bakiye yüklemek mümkündür. Yine banka üzerinden, internet bankacılığından ininal karta EFT yapmak mümkündür. ING ATM'leri ve ParaMara uygulamasından ileva bir ücret ödemeden yükleme yapılabilir.

    ininal  kart özellikle internetten alışveriş için oldukça faydalı ve güvenli bir karttır.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bir nevi kredi kartı özelliğindeki banka kartı, yanlış mı yorumluyorum yoksa :)

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      5 yıl önce cevaplandı

      • anlaşılır olmamış mı? @ismailsarp kredi kartı faturalı hat ise, ininal kart kontörlü hat. Önce para yükle sonra harca. murat 5 yıl önce
      • sevdim bu cümleyi de eklim :) @ismailsarp murat 5 yıl önce
      • @ismailsarp aynen abi bende kullanıyorum kredi kartı gibi, A101, Şok gibi yerlerde de geçiyor :) toprak34 5 yıl önce
      • @murat hocam kontörlü hat tabiri çok açıklayıcı oldu teşekkürler :) ismailsarp 5 yıl önce