InPageError Nasıl çözülür

bana bilgisayarda böyle bir sorun çıktı :                                                                                                                      Sorunlu Olay Adı:    InPageError
         Hata Durumu Kodu:    c000009c
          Hatalı Medya Türü:    00000003
  lütfen yardımcı olun

messi messi (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    merhaba hatanızın çözümü aşağıdaki gibidir saygılarımla

    not : uzmanım net den alıntıdır.

    Hata Durumu Kodu:    c000009c
    Hatalı Medya Türü:    00000003  hatalarının sebebi genelde HDD harddisk (sabitdisk)'de oluşan hatalardır. harddisk üzerinde oluşan bad sector yani bozuk kesimler bu soruna yol açabilirler.  Bilgisayarınız çok fazla doğrudan kapatma veya elektrik kesintisine maruz kalıyorsa bu sorunla karşılaşabilirsiniz.  Temel olarak  c000009c hata kodu dosya sistemi hatalarından da kaynaklanabilir.  c000009c hatasını çok sık alıyorsanız ve sabitdiskinizde önemli veriler varsa yedek almanızı öneririm.

    Sabitdiskte yani harddiskte hata taraması yapabilirsiniz.  CHKDSK komutu harddiskinizi hatalara karşı tarar ve yazılımsal, dosya sisteminde oluşan hataları giderebilir.

    Bunun için Windows 7 işletim sisteminde

    1. Başlatı tıklayın bul bölümüne CMD yazın.
    2. Arama sonuçlarında cmd.exe'yi sağ tuşla tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"'ı seçin
    3. Siyah Komut istemi ekranına şu komutu yazın ve enter tuşuna basın
      chkdsk /r
    4. "Birim başka bir işlem tarafından kullanıldığından, Chkdsk
      çalıştırılamıyor.  Sitemin sonraki başlatılmasında bu birimin gözden
      geçirilmesini zamanlamak ister misiniz? (E/H)"  yazısı çıktığında E harfine basın.

    5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    ​Bilgisayarınız yeniden başladığında hatalara karşı denetlenecektir. Bad sector yani bozuk alan varsa, NTFS,FAT32 gibi dosya sisteminden kaynaklanan bir hata varsa hatalar giderilecektir.

    laboustasarim laboustasarim (693)