Input bilgileriyle .html sayfasi olusturmak.

Merhaba arkadaşlar.

Sorum şu, input'lara girilen değerleri alıp o değerlerle yeni bir .php ya da .html uzantılı sayfa oluşturmam gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse:
uzmanim.net'te inputlar ve textarea'lar doldurulur, kaydet dedikten sonra yeni bir link oluşur ve link servere atilir.
Tam olarak bunu yapmam gerekiyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ozkann ozkann (1)
7 yıl önce sordu

  • inputlardan ne tür bilgiler alacaksın? Dosya adı ve içeriği gibi bilgiler mi? alattin 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

selam,

şöyle başladığını düşün.

  1. <form name="form1" method="post" action="index.php?sayfa=ekle">
  2. Adı:<input type="text" name="ad"/><br/>
  3. Soyadı:<input type="text" name="soyad"/><br/>
  4. E-Posta:<input type="text" name="e_posta"/><br/>
  5. <input type="submit" name="gonder" value="Kaydet"/>
  6. </form>

buradan alınan değerleri önce sql üzerine kayıt etmen lazım.

  1. <?php
  2. if ($_POST){//Post ile formdan değerler geldiyse
  3. $ad=$_POST["ad"];
  4. $soyad=$_POST["soyad"];
  5. $e_posta=$_POST["e_posta"];
  6. $kontrol=mysql_query("insert into deneme (ad,soyad,e_posta) values ('$ad','$soyad','$e_posta')");
  7. if ($kontrol){//Sorgu başarılı bir şekilde çalıştırıldıysa
  8. echo "Kayıt Başarılı";
  9. }
  10. else{
  11. echo "Kayıt Esnasında Bir Sorun Oluştu!";
  12. }
  13. }else{//Sayfa ilk defa açılıyorsa
  14. ?>

Diyelim kayıt ettin. Şimdi o verileri bir sayfada göstereceksin. volkan.com/veriler.php yada html diyelim.

ama veriler sayfanda da sql den verilerini çekmen gerekli. listeme yapman içinde

  1. <?php
  2.
  3. $sorgu=mysql_query("select * from deneme");
  4. echo "<table>";
  5.
  6. echo '<tr><td>Ad</td><td>Soyad</td><td>E-Posta</td></tr>';
  7.
  8. while($kayit=mysql_fetch_array($sorgu)){
  9. echo '<tr>';
  10. echo '<td>'.$kayit["ad"].'</td>';
  11. echo '<td>'.$kayit["soyad"].'</td>';
  12. echo '<td>'.$kayit["e_posta"].'</td>';
  13. echo '</tr>';
  14. }
  15.
  16. echo '</table>';
  17.
  18. ?>

sanırım aradığın bu. 4 ay olmuş ama kusura bakmazsın artık.

sefakoywebtasarim sefakoywebtasarim (-101)