Instagram açınca hemen telefon doğrulama istiyor

Mrb. Instagram da hesap acıyorum paylaşım yapar yapmaz telefon numarası istiyor. Daha önce böyle bi problem yoktu modemi açıp kapattıktan sonra ve gizli önbellek vs. silerdim uygulamayi tekrar yükledikten sonra hesap açardım sıkıntı olmazdı su an sürekli istiyor. Eskiden de fake mail kullanırdım. Nedeni nedir acaba?

kullanici94070 kullanici94070 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunun nedeni Instagram'ın güvenlik önlemlerini arttırmış olması. Sadece sende değil, artık hemen hemen bütün yeni hesap açan kullanıcılarda telefon numarasıyla doğrulamayı şart koşuyorlar.

    Benzer durum maalesef Facebook'ta da var. Hatta Facebook bazen hesabı kapatıyor ve yeniden açmak için kimliğinizi gönderip kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Amaç sahte hesapları engellemek ama bir yerden sonra artık kullanıcıyı kendilerinden soğutuyorlar.

    Buna yapacak bir şey yok maalesef.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Numara doğrulamanin başka bir yolu yok mu peki kullanici94070 5 yıl önce
    • TextNow gibi uygulamalar var. Sana sanal bir yurtdışı numarası veriyor bir ihtimal öyle de yapabilirsin. Ama ileride şifreni falan unuttuğunda sorun yaşarsın. Ben tavsiye etmem. @kullanici94070 omercik 5 yıl önce
    • Telefon numarası engellenirse bir daha o numarayla hesap acamayacagimdan istemiyorum telefon numarası vermeyi :( kullanici94070 5 yıl önce
    • Telefon numaran niye engellensin ki? Ben hayatımda telefon numarasının engellenmesi, bu yüzden o numarayla hesap açılmaması gibi bir şey duymadım daha @kullanici94070 omercik 5 yıl önce
    • Benim iki tane hesabım var ikisinden de numara istiyor tek numara olur mu kullanici94070 5 yıl önce
    • İki hesapta tek numara olmuyor. Birine ekleyince diğerinden kaldırılıyor. Bende böyle olmuştu. Zaten mantıksız böyle olması. @kullanici94070 omercik 5 yıl önce