Instagram ad etiketi nedir, ne işe yarar?

Instagram'a yeni gelen ad etiketi özelliği ne işe yarıyor? Bu özellik nedir tam olarak ne amaçla kullanabiliriz?

Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram ad etiketi nedir? Instagram ad etiketi ne işe yarıyor?

    Instagram'a, insanların birbirleriyle takipleşmesini daha kolaylaştırmayı hedefleyen ad etiketi diye bir özellik geldi. Instagram ad etiketi özelliği sayesinde kendi profilinize özel QR kodu gibi bir şey oluşturuyorsunuz, sonra sizi takip edecek olan kişi de ad etiketi bölümünden oluşturduğunuz kodu taratıyor ve sizin profilinizi şak diye bulabiliyor. Aynı şekilde siz de onun profilini şak diye bulabiliyorsunuz.

    Instagram ad etiketi nasıl kullanılır?

    1. Adım: Instagram Keşfet instagram keşfet bölümüne girin.

    2. Adım: Sağ üst köşedeki ad etiketi instagram ad etiketi simgesine tıklayın.

    keşfet ad etiketi

    3. Adım: Burada ilk olarak sizin profilinizin ad etiketi çıkar. Üst taraftaki SELFİE butonuna tıklayarak kendi resminizi çektiğinizde ise instagram ad etiketinizi kendinize özel hale getirmiş olursunuz.

    ad etiketi oluştur

    4. Adım: Ad etiketi tara butonuna tıkladığınızda kamera açılır. Bu kameraya istediğiniz bir kişinin ad etiketini tarattığınız zaman onun profili otomatik olarak karşınıza çıkar.

    ad etiketi tara

    Instagram ad etiketi özelliğini ne için kullanabilirim?

    Bana kalırsa bu çok da gerekli bir özellik değil. Ama bazı kişiler var kendi profil kullanıcı adını bile bilmiyor. Kullanıcı adını soruyorsun isim söylüyor ya, işte öyle durumlarda belki işe yarayabilir.

    omercik omercik (9418)