Instagram bana soru sor nedir? Instagram hikayede soru sorma nasıl yapılır?

Instagram hikayelerdeki bana soru sor nedir, nasıl yapılır? Instagram soru sorma nasıl yapılır?

Instagram hikayelerde soru sorma özelliğini nasıl kullanırım?

Instagram bana soru sor özelliği nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

  • Güzel paylaşım dostum murat 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Instagram bana soru sor nedir?

Instagram her geçen gün, kullanıcıların dikkatini çeken farklı özelliklerle sürekli güncelleniyor. Son güncellemeyle gelen yeniliklerden birisi de hikayede soru sorma özelliği. Artık Instagram'da hikaye paylaşırken hikayenize küçük bir metin alanı ekleyip takipçilerinizin size soru sormasını sağlayabilirsiniz. Kısa bir süre önce gelen hikayede anket paylaşma özelliğine benzer bir mantıkla çalışan instagram bana soru sor özelliğini kullanabilmek için evvela uygulamayı güncellemelisiniz. Daha sonra instagram hikayede soru sorma özelliği kullanımı için aşağıda anlattığım adımları uygulamanız yeterli.

Instagram bana soru sor özelliği nasıl kullanılır?

  1. Instagram'ı açın.
  2. Hikaye bölümüne girin ve herhangi bir hikaye paylaşın.
  3. Üst kısımdaki çıkartma simgesine tıklayın.

  4. Gelen çıkartmalar arasından SORULAR'a tıklayın.

  5. Ardından "Bana soru sor" bölümüne herhangi bir şey yazın. Onun altındaki "Bir şeyler yaz" kısmına da takipçileriniz yazacak.
  6. Gönder butonuna tıklayarak hikayenizi paylaştığınızda ise aşağıdaki gibi görünecektir.

Instagram'a gelen bana soru sor özelliği aslında mantık olarak anket paylaşmadan farksız. Daha doğrusu hikayede anket paylaşmanın biraz daha geliştirilmiş versiyonu diyebilirim. Ankette sadece 2 şık eklenebiliyor ve takipçilerimiz 2 şık arasından seçim yapmak zorunda kalıyorken; hikayede soru sorma özelliği ile birlikte takipçiler o konu hakkında düşüncelerini daha geniş kapsamlı belirtebilecek. Bu da hesap ile takipçiler arasında etkileşimin daha fazla artmasını sağlayacaktır.

omercik omercik (9418)