Instagram beğeni ve takipçi sorunu.

Telefonumda virüs olmadığını çoğu kez iyi antivirüs yazılımları ile doğruladım.Bir kaç kez formatta attım.Telefonumda virüs belirtileri de olmamasına rağmen instagram hesabımda bir kaç kez ben takip etmediğim halde takip ettiğim kisiler bulunuyordu(Takipçi satın alma gibi şeylere başvurmadım).Çok sıklıkla olmasa da beğenmedigim bir fotoğrafı  Instagram'ın beğendiğini gördüm.Bu Instagram kaynaklı bir sorun olabilir mi .Ya da Instagram hesabıma bilgisayarımdan da giriyorum,bilgisayardaki bir virüs bulaşmış olabilir mi?Gerçekten bu konulardan pek anlamıyorum.Ve ne yapmam gerektigini bilmiyorum.Yardımcı olur musunuz paranoyak oldum iyice.

kullanici88 kullanici88 (1)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer instagramda takip etmediğin, beğenmediğin halde senin bilgin dışında otomatik beğeni takip söz konusu oluyorsa, senin hesabın bir şekilde başkalarının erişimine açıktır

    Telefonunun temiz olduğunu söylüyorsun. Intragramı bilgisayarda da kullanıyorsan sorun bilgisayarındaki bir zararlı yazılım olabilir.

    Bu tarz instagram takip ve beğenisi sağlayan yazılımlar genelde antivirüsler tarafından tespit edilemezler.  Çünkü virüs değiller.

    Telefonunda ya da bilgisayarında hesabına erişebilene bir yazılım olabilir.

    https://www.instagram.com/accounts/manage_access/ adresinden hesabına erişimi olabilecek web sitesi ve uygumalar varsa kaldırmalısın.

    Bilgisayarında şüpheli bir uygulama varsa kaldırmalısın.  Ayrıca instagram parolanı mutlaka değiştirmelisin.

    murat murat (12492)
    10 ay önce cevaplandı

    • Şimdi baktım erişim olan uygulama yok.Bu otomatik beğeni yapan yazılımlar tehlikeli değil mi yani? Teşekkür ederim kullanici88 10 ay önce
    • @kullanici88 tehlikeli elbette. Senin hesap bilgilerine erişebiliyor demektir. Kullandığın "profilime bakanlar" "gizli hesapları görme" gibi uygulamalar varsa onlar da senin adına gizli beğeni ve takip yaparlar. Bu programları kullanmaman gerekir. murat 10 ay önce