Instagram bu kullanıcı aktif değil diyor. Ne yapabilirim?

Merhaba, instagramda çok aktif olarak kullandığım bir sayfam vardı. Sayfa dediğim gibi aktifti ve bot ve beğeni hilesidir falan o tarz işlere hiç girmedim. Her neyse  Pazartesi sabahı 11'de paylaşım yapmak için hesabıma girmeye çalıştığımda giriş yapamadım ve başka bir profilden ziyaret ettim. Takip et kısmında "Kullanıcı Bulunamadı" Yazıyordu ve şifre değiştirme vs hiç bir işlem yapamıyorum.
Bu kullanıcı aktif değil diyor. Yardımcı olursanız sevinirim çünkü kafayı yemek üzereyim.

reaswon reaswon (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram'da Bu kullanıcı aktif değil mesajı alıyorsanız hesabınız silinmiş demektir. Eğer instagram hesap silme işlemini siz yapmadıysanız şifrenizi bilen birisi hesabınızı silmiş olabilir. Instagram hesabınızı şifrenizi bilen biri tarafından silindiyse, geri getirmeniz mümkün değildir.

    Yine telefon onayı yapmadıysanız hesabınız silinmiştir.

    Eğer bir şekide hesabınız şikayet aldıysa yine Bu kullanıcı aktif değil mesajı gelecektir karşınıza. Çünkü hesabınız kapanmış demektir.  Eğer dediğiniz gibi hile, beğeni arttırma, takipçi arttırma, bot gibi işlere bulaşmadıysanız  o zaman intagram'a mail atın. Durumu izah edin. Biraz beklersiniz ama sonunda hesabınız açılır.

    Instagram ile iletişime geçmek için;

    1. Instagram uygulamasını aç.
    2. Instagram Giriş ekranında Giriş yapmak için yardım al'a dokun.
    3. Giriş Yardımı ekranında Kullanıcı adı ve E-posta kullan'a dokun.
    4. Hesabını bul ekranında kullanıcı adını veya hesapla ilişkili e-mail adresini gir.
    5. Daha fazla yardımamı ihtiyacın var linkine dokun.
    6. Diğer'i seç.
    7. Bunu çabuk çözmemize yardımcı olacak detaylar ekle bölümünü'ne sorununu detaylıca yaz.
    8. İsteği Gönder'i seç

    Bu şekilde instagram ile iletişime geçmiş oldunuz. İnstagram size cevap verecektir ama bu cevap bir kaç haftayı bulabilir. Bunu hızlandırmak için yapabileceğiniz bir şey yok.

    murat murat (12492)