Instagram çalınan hesabı geri alma - Kasım 2018

Instagram hesabım çalındı ve mail adresi değiştirildi hesabımı nasıl geri alabilirim?

Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır?

Çalınan instagram hesabını geri alma linki, formu nedir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

    Eğer Instagram hesabınızı açarken ilk girdiğiniz mail adresinizi hatırlıyorsanız, çalınan Instagram hesabını geri alma ihtimaliniz oldukça yüksek olur. Mail adresiniz kapanmıştır veya şifresini hatırlamıyorsunuzdur bunun hiçbir önemi yok. Sadece o mail adresini ismen hatırlamanız yeterli, bu size lazım olacak.

    "Mail adresiyle kaydolmamıştım" diyorsanız, onda da ne yapmanız gerektiğini yazının devamında anlatıyorum. Bizzat geçen hafta deneyip başarılı olduğum bu çalınan Instagram hesabını geri alma yöntemini sizlere adım adım anlatacağım.

    1. Adım: Çalınan Instagram hesabını geri alma formu doldurma

    Instagram'la iletişime geçerek işe başlayacağız. Önceden bu çalınan hesabı geri alma formuna Instagram'ın web sitesinden ulaşılabiliyordu, oluşan güvenlik zaafiyetinden dolayı bu form kaldırıldı.

    Şimdi ihtiyacınız olan en önemli araç: Kendi telefonunuz. Instagram'ı sık sık kullandığınız kendi telefonunuzdan bunu yapın aksi halde karşınıza çalınan hesabı geri alma formu çıkmayacaktır.

    1. Instagram'ı açın.
    2. "Giriş yapmak için yardım al." seçeneğine tıklayın.

      instagram giriş yapmak için yardım al

    3. Hesabını Bul diye bir bölüm karşınıza gelecek. Burada Instagram kullanıcı adınızı yazın ve İleri'ye tıklayın.
    4. Sonra "Daha fazla yardıma mı ihtiyacın var?" seçeneğine tıklayın.

      instagram daha fazla yardıma mı ihtiyacın var

    5. Şimdi karşınıza bir form gelecek. Yukarıda da söylediğim gibi kendi telefonunuzdan bunu yapmanız gerekiyor. Aksi halde sizde form açılmaz.

    Açılan bu formdaki bilgileri nasıl doldurmanız gerektiğinden de detaylı olarak bahsedeyim.

    • Tercih ettiğin e-posta adresi: Buraya şuanda erişebildiğiniz ve gelen mailleri okuyabileceğiniz herhangi bir mail adresi yazın
    • Kaydolurken kullandığın e-posta adresi: Buraya Instagram'ı ilk açarken kullandığınız mail adresini yazın. Eğer Instagram'a sadece telefon numaranızla kaydolmuşsanız bu kısma "Tercih ettiğin e-posta adresi"ne yazdığınız mail adresinin aynısını yazabilirsiniz. Ben bizzat bu şekilde denedim ve ona rağmen başarılı oldum.
    • Daha sonra hesabınızın kişisel mi yoksa kurumsal mı olduğunu ve hesabınızda kendi fotoğraflarınızın olup olmadığını seçin.

    Son olarak yaşadığınızın sorunun ne olduğunu belirteceksiniz. Alttaki bölümü şöyle yapın:

    Diğer seçeneğini seçin ve metin kutusuna şunu yazın: Bir arkadaşım bana link gönderdi ben de tıkladım. Ardından hesabımdan çıkış yaptırıldım ve hesabımın şifresi değiştirildi. Hesabım başkasının eline geçti şuan ben kullanmıyorum. Instagram hesabım çalındı yardımcı olmanızı acil bekliyorum.

    Formun en son hali aşağıdaki gibi olmalı

    instagram çalınan hesabı geri alma formu

    Bütün alanları doldurduktan sonra İsteği Gönder butonuna tıklayın. Instagram size isteğin başarılı bir şekilde gönderildiğini söyledikten sonra şimdi diğer adıma geçebilirsiniz.

    2. Adım: Instagram'dan gelecek olan maili yanıtlama

    Çalınan hesabı geri alma formunu doldurduktan sonra Instagram sizinle iletişime geçecek. "Tercih ettiğin e-posta adresi"ne yazdığınız mail adresinin gelen kutusu, spam, sosyal gibi bölümlerini ara sıra kontrol edin. Mail Facebook adıyla gelebilir. Facebook ve Instagram adından gelen her maili açmalısınız.

    Instagram size şöyle bir mail gönderecek

    instagram hesap geri alma maili

    Bu mailde sizden şunları yapmanız isteniyor:

    • A4 kağıdı gibi bir kağıt eline al.
    • Kağıda maildeki kodu, kendi ismini ve Instagram kullanıcı adını okunur bir şeklide yaz.
    • Daha sonra kağıdı iki elinle tutarken yüzün de görünecek şekilde fotoğrafını telefonunla çek, ardından maildeki "yanıtla" seçeneğine tıklayarak çektiğin resmi maile ekle ve bize gönder.

    Yapmanız gereken şey bu kadar. Mailde "JPEG dosyası olmalıdır" diyor. Bu kafanızı karıştırmasın. Telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz zaman fotoğraf otomatikmen JPEG olur zaten. Yani çektiğiniz fotoğrafı özel olarak JPEG yapmak için uğraşmayın. Siz fotoğrafı çekip doğrudan maile ekleyin ve yanıtlayın.

    3. Adım: Sonuç

    Fotoğrafınızı gönderdikten sonra gelecek olan cevabı bekleyeceksiniz. Genellikle 1-2 gün içinde cevap geliyor.

    Eğer Instagram, o hesabın gerçekten size ait olduğuna ikna olursa size şuna benzer bir mail gönderir:

    "Merhaba, hesabınızı doğruladığınız için teşekkürler. Hesabınıza tekrar erişebilmek için şu bağlantıya tıklayın: ...."

    Böyle bir mail alırsanız çalınan Instagram hesabınız artık sizin demektir. Linke tıkladığınızda sizi otomatikmen Instagram şifrenizi değiştirebileceğiniz bir bölüme yönlendirecek. Bu şekilde hemen hesabınıza girin ve mail adresini, telefon numarasını falan her şeyini değiştirin. Hesabı tekrar kendi hakimiyetinize geçirin.

    Bütün bu süreçlerden bizzat geçtim ve çalınan Instagram hesabımı geri alabildim. Şimdi başıma gelen ve sizin de bilmenizi istediğim bazı problemlerden bahsedeceğim.

    Instagram bana cevap vermedi ne yapacağım?

    Eğer 2 günden fazla beklemenize rağmen cevap gelmediyse maili tekrar gönderin. Her şeyi doğru yapıyorsanız mutlaka olumlu veya olumsuz bir cevap almanız gerek.

    Maildeki linke tıkladım, şifremi değiştirdim. "Bir sorun oluştu" hatası verdi

    Böyle bir durumla ben de karşılaştım. Bu hatayı vermesinin hiçbir önemi yok. Siz şifrenizi değiştirin. Hata verse bile yine hesabın şifresi değişiyor ve normal bir şekilde hesabınıza girebiliyorsunuz.

    Tabii bu işlemleri kendi telefonunuzdan yapmayı unutmayın.

    Bu uzun rehber sayesinde çalınan Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur. Sorularınızı yoruma yazabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho nedenn jpeg olarak kaydediyor? mesala ben png olarak istiyorum onu yapamaz mıyım? ozgurlol 5 yıl önce
    • Dosyalar uygulamasından fotoğrafı bulup sonundaki jpeg kelimesini png yapabilirsin @ozgurlol omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho otomatik yapamazmıyım? bu yöntem ile fotoğraf kalitesi falan bozulmaz değil mi ? ozgurlol 5 yıl önce
    • Jpeg en çok kullanılan resim formatı telefonlar bunu destekliyor. Resmin kalitesine bir şey olmaz merak etme @ozgurlol omercik 5 yıl önce
    • Güzel rehber olmuş, eline sağlık. ilkaybaki16 5 yıl önce
    • Teşekkür ederim @ilkaybaki16 omercik 5 yıl önce

    olmuyor @farurhenho https://uzmanim.net/soru/instagram-kullanici-adi-alinamiyor/96841#a96859 şu linkten inceleyebilirseniz benim sıkıntı daha değişik. hesap askıda kaldı sanırım ve instagramdan hiçbir dönüş yok, canlı destek olmadığı için sorun çözülmüyor.

    moss moss (1)