Instagram'da bağlantıyı kopyala yok

Fotoğrafların sağ üst köşesinde bulunan 3 nokta ile açılan menüdeki "bağlantı kopyala" seçeneği silindi. Defalarca İnstagram silip tekrar kurulsa bile çok kısa sürede menüdeki seçenekler kayboluyor. Başka bir telefonda hesap açınca da sonuç değişmiyor. Çözüm nedir?

melegobia melegobia (6)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Instagram'da bağlantıyı kopyala yoksa şunu dener misiniz?

    Adım 1. Önce paylaşımın altındaki Paylaş butonuna dokun.

    Instagram bağlantıyı kopyala - Paylaş

    Sonra aşağıdaki gibi bir menü açılacak. Buradan bağlantıyı kopyala seçeneğini seç

    Instagram bağlantıyı kopyala

    Instagram muhtemelen bir yenilik yapıyor ve bunu sınırlı bazı hesaplar, kullanıcılar üzerinde deniyor. Yaptığım araştırmada dünya genelinde bağlantıyı kopyala linkinin olmadığına, kaybolduğuna dair şikayetler var. Bazı kullanıcılar Paylaş butonuna dokunduklarında bağlantıyı kopyala bölümünü görmeye başladılar. Instagram Bağlantıyı kopyala yok belli ki ki genel bir sorun. Belki sizde de böyle bir durum söz konusudur

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim. Aynen dediğiniz gibi benim hesabımda üzerinde deneme yapılanlar arasına girmiş. Seçenekler aşağıdaki paylaş seçeneğine geçmiş. Katkınız için sağolun. melegobia 5 yıl önce
    • @melegobia İşe yaramasına sevindim. Geri bildiriminiz için teşekkür ederim. hakan 5 yıl önce

    Bir gönderinin bağlantısını kopyalayabilmeniz için o gönderiyi paylaşan hesabın herkese açık olması gerek. Yoksa Instagram'da bulunan bağlantıyı kopyala özelliği veya herhangi bir özellik silinmez.

    O kişinin hesabı önce herkese açıktır ama sonradan gizlemiş olabilir. Bunun başka bir açıklaması yok.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sadece sorunum bir hesabın gizli olması ile ilgili değil ki. Hiç kimseden fotoğraf veya video kopyalayamıyorum. melegobia 5 yıl önce
    • Mesela halukleventacil hesabına girip oradan herhangi bir fotoğrafı kopyalayamıyor musun? @melegobia omercik 5 yıl önce
    • Maalesef olmuyor. Sadece "şikayet et..." seçeneği görünüyor. Diğer seçenekler ortada yok. Eşimin telefonundan baktığımda ise diğer seçenekler mevcuttu melegobia 5 yıl önce
    • Enteresanmış bu yüksek ihtimal @hakan'ın dediği gibi bazı değişiklikler yapıyorlar onun dışında başka bir çözümünü maalesef bilmiyorum Instagram'dan kaynaklı bir sorun olduğu için pek bir çözümü yok gibi ama yine de araştırıp bir şeyler öğrenmeye çalışacağım. @melegobia omercik 5 yıl önce
    • Rica ederim. Cevabın sol tarafındaki tik işaretini işaretlerseniz güzel olur :) @melegobia omercik 5 yıl önce

    Instagram'da Bağlantıyı kopyala pek kullanıdığım bir özellik değildi. Fakat baktım bende de Bağlantıyı Kopyala seçeneği yok. Üç noktayı tıklayınca Şikayet et görünüyor. Paylaş butonuna basında Bağlantıyı kopya seçeneği göründü. Başka bir arkadaşta kontrol ettim. Onda hâlâ paylaşımın üzerindeki 3 nokta üzerinde bağlantıyı kopyala seçeneği mevcut.

    @hakan ın dediği gibi bir durum söz konusu sanırım. Bazı hesaplarda farklı sürüm Instagram çalışıyor. Instagram bu tür değişiklikleri önce kısıtlı kullanıcı üzerinde çaktırmadan deniyor. Sonra genele açıyor.

    Sorun Instagram uygulaması ile de alakalı değil. Uygulamayı kaldırdım yeniden yükledim sorun düzelmedi.  Aynı telefon, aynı Instagram fakat farklı hesapla giriş yaptığımda Bağlantıyı kopyala seçeneği geliyor. Tamamen hesaplarla ilişkili olarak deniyorlar seçenekleri.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşhisiniz isabetli çözüm önerileri işe yaradı. Teşekkürler. melegobia 5 yıl önce