Instagram'da bir kişi ile sesli olarak konuştum ve bu konuşma çok önemli bir konuşma idi bu konuşmaya ulaşa bilir miyim ben yada polis gibi bir kurum

İnsagram daki sesli arama yerinden bir kişi ile konuştum bu kişi siber suç işleyen dolandırıcı biri ve konuşmada suçunu kabul ediyor bu konuşma kayıt edemiyorum insagram güvenlik politikası nedeniyle bu koşma kaydına ulaşabilirmiyim yada benim yerime bir polis avukat veya savcı gibi yüksek kurumlar erişebilir mi bu önemli çünkü dava açmayı planlıyorum

zemheri1 zemheri1 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Konuşma Instagram'dan yapıldıysa, Instagram izin vermeden bu konuşmalara ulaşamazsınız. Zaten konuşma kaydının tutulduğunu pek sanmıyorum ama bunu Instagram müşteri hizmetlerine sorarak öğrenebilirsiniz. Whatsapp'da da benzer bir durum var, eğer çok önemli mesajlarınız silindiyse Whatsapp izni ile bu mesajlar size iade edilebiliyor. Ancak telefon görüşmesi kaydının tutulup tutlmadığından emin değilim. Eğer tutuluyorsa da buna yine Instagram müşteri hizmetleri aracılığıyla ulaşacaksınız.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      Siz ulaşamazsınız fakat polis, savcı gerekli gördüğümde ulaşabilir.  Fakat Türkiye'de bu iş çok zor. Savcılık filan ilgilenmez böyle instagram dolandırcılıyla. O kadar çok var ki hangi birine yetişecekler.

      hakan hakan (15409)