Instagram'da bot hesapların spamlarını nasıl engellerim?

Merhaba. İnstagram hesabıma yaklaşık olarak bir aydır bot hesaplardan takip isteği geliyor. Engellemekten bıktım artık hergün istisnasiz 500 kişi geliyor. Şifreyi değiştirdim izin verdiğim uygulamaları kaldırdım, hesabımı gizliye aldim, hesabımı dondurdum 10 gün yok devam ediyor aynı sorun

burcu123456 burcu123456 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maalesef Instagram'daki bot hesapların yaptığı spam'ı engelleyemezsiniz. Instagram'ın bu konuda bir şeylet yapması gerekiyor.

    Instagram'da spam yapan hesapların çoğu zaten programlar ile sahte Instagram hesabı açarak bunun üzerinden spam yapıyorlar.  Instagramın henüz gelişmiş bir spam ve bot tespit sistemi yok bu sebepten saldırıya çok açık durumda.

    Özellikle ucuz pazarlama yöntemi olarak Instagram'ı gören kişiler ya da firmalar bot hesaplar üzerinden spam yapıyorlar.  Bu sadece sizin sorununuz değil.  Fakat muhtemelen sizin kullandığınız hesap botların spam listelerine düştüğü için çok fazla saldırıya uğruyorsunuz.  Yapabileceğiniz tek işlem yeni bir hesap açmak olacak.

    hakan hakan (15394)