Instagram'da DM'den spam mesajlar geliyor

Merhaba. Ben yeni instagram açtım eski hesabımı silip.  Telefon numaramı ve epostamı değiştirdim, kullanıcı adımı bile. Fakat dm yoluyla aynı tarz hesaplar bana mesaj atıyor. ( Linkli mesajlar, +18 mesajlar) Lütfen bu durumun bir çözümü yok mu? Nasıl kurtulabilirim?

demetcr demetcr (21)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu sorun sadece senden mi oluyor bilmiyorum ama sen o hesapları engelleyebilirsin. Engellemekten başka yolu yok.

    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sizce bundan kurtulmanın yolu var mı yani adımımı aratıyorlardır? Her şeyi yaptım sonu hiç gelmezmi @ilkaybaki demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr Spam mesajları hep mi geliyor? bu serefsizler Mesela başına A yazıyorlar A ile çıkan profillerden tek tek mesaj atıyorlar bunun engellemekten başka yolu yok. ilkaybaki 5 yıl önce

    Sizce bundan kurtulmanın yolu var mı yani adımımı aratıyorlardır? Her şeyi yaptım sonu hiç gelmezmi

    demetcr demetcr (21)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 2 günde bir geliyor. Uygunsuz profil fotoları ve linkler yolluyorlar. Her şeyimi sildim numaram hesabım ama süphelendim tekrar beni bulmalarına. sizce ip adresimden mi buluyorlar kimse bilgilendirmiyor cok rahatsızım hic sonu gelmez mi ? teşekkürler. @ilkaybaki demetcr 5 yıl önce
    • @demetcr İp adresin instagram üzerinden alamazlar, sonu gelmez dediğim gibi bir harf başıyorlar sonra o harften çıkan kişilere mesaj yolluyorlar yani tesadüf sana mesaj atmaları. ilkaybaki 5 yıl önce