Instagram'da fotoğrafımı izinsiz kullanan birini nasıl şikayet ederim?

Benim instagram hesabım yok.Ama facebook hesabimin eski profil fotoğafını kullanan bir tane instagram hesabı var.Ben facebook ile instagram giriş yapsam...Giriş yapıyorum ama o hesaba değil farklı bir hesaba giriş yapıyorum.Ben o hesabı nasıl kapattırabilirim cidden çok rahatsız oluyorum :(.Şikayet etsem kendi fotoğafımı çekip gönderme gibi bir şansım var mı instagrama? Nasıl kanıtlayabilirim ?

androidhacker androidhacker (28)
6 yıl önce sordu

  • resmini kullanıyorsa ancak şikayet cevren varsa 30 40 kişi şikayet etin belki olur .. krsn 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Instagram'da hesap kapattırmak gerçekten çok zordur. Facebook'ta olduğundan daha zor. Hesapta sana ait fotoğraflar kullanıldığını düşünüyorsan "beni taklit ediyor" gerekçesiyle şikayette bulunabilirsin.

Şu formu doldur: https://help.instagram.com/contact/636276399721841

Bu formdaki gerekli alanları doldurarak (en sonda kimliğinin bir fotoğrafını çekip yüklemen istenecek) fotoğraflarını kullanan hesabı şikayet edersin ama dediğim gibi gerçekten çok zor.

omercik omercik (9418)