İnstagram'da görüntülü ve sesli arama yok

Merhaba arkadaşlar. Benim İnstagram hesabımda görüntülü ve sesli arama yok. Yani biri ile DM'den konuşurken o kişiyi arama butonu, görüntülü arama butonu yok. Karşı taraf da arasa, bana bildirim gelmiyor. Sadece mesaj olarak ''X kişi konuşma/arama başlattı, sonlandırdı'' diyor.

Telefonum da İnstagram güncel. Ama telefonum Galaxy S3, eski yani.. Android sürümü de S3'ün son versiyonu işte..

resu0 resu0 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Galaxy S3 Android sürümü 4.4 . Instagram goruntulu arama ve sesli arama özelliği sana gelmemiş. Instagram bu özellikleri parça parça yolluyor. Yani tüm kullanıcılara yollamıyor. Bunu yaparken de telefonun modeli, işletim sistemi gibi özellikleri baz alıyor. Örneğin eski telefonlara yeni özellikleri sunmuyor.

    Sende de böyle bir durum söz konusu. Telefonu yeni, işletim sistemi güncel olan bazı kullanıcılara bile bazı özellikleri sunmuyor.  Sana önerim yeni bir Instagram hesabı açman ve onunla denemen. Bazen bu işletm yeni özellikleri almana yardımcı oluyor. Ama şuan görünen o ki senin Instagram hesabına görüntülü sohbet özelliği gelmemiş.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Acaba android sürümü düşük diye mi? Benim 4.3.. Bu arada diğer soruma da bakar mısınız? https://uzmanim.net/soru/samsung-galaxy-s3-e-atilabilecek-kasmayacak-bir-romandroid-surumu/94421 resu0 5 yıl önce
    • @resu0 muhtemelen bu sebepten dolayı. Android sürümü daha yüksek olup da bu güncellemeyi almayan da pek çok kullanıcı var. Bakıyorum soruna. hakan 5 yıl önce

    Instagram'ın kendisinde zaten sesli arama özelliği şuan yok. Yalnızca görüntülü arama var. O da çok büyük ihtimalle Android sürümünün düşük olmasından kaynaklanıyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • 4.3 sürüm, resu0 5 yıl önce
    • Yalnız şöyle bir durum da var. Instagram güncellemeleri maalesef bütün kullanıcılara açma konusunda başarılı değil. Mesela son görülme özelliği bana baya bi geç gelmişti böyle durumlarda beklemekten başka yapacak bir şey yok @resu0 omercik 5 yıl önce