Instagram'da şikayet ettiğim kişiyi göremiyorum

Instagram'da birini spam diye şikayet ettim şimdi o kişinin profilini göremiyorum neden? Başka birinde profili görünüyor ama ben şikayet ettiğim kişinin profilini göremiyorum.

Instagram'da şikayet ettiğim kişileri tekrar nasıl görebilirim?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram'da şikayet ettiğim kişiyi göremiyorum, neden?

    Instagram'da bir kişinin profilini şikayet ettiğiniz zaman, instagram otomatik olarak o kişiyi engelliyor. Yani siz engellemeseniz bile şikayet ettikten sonra instagram o kişiyi sizin hesabınızdan engelliyor. Bu nedenle instagram'da şikayet ettiğiniz kişinin profilini göremiyorsunuz.

    Instagram'da şikayet ettiğim kişinin profilini nasıl görebilirim?

    Tahmin edileceği üzere engellenen hesaplar bölümüne girip o kişinin engellemesini kaldırmalısınız. Engelini kaldırdığınız zaman artık o kişinin profilini görebileceksiniz.

    Instagram'da engel kaldırmak için şu adımları uygulayın:

    1. Adım: Instagram profil ayarlarına girin.

    instagram profil ayarları

    2. Adım: Engellenen hesaplar bölümüne girin.

    3. Adım: Daha sonra şikayet ettiğiniz kişinin engelini buradan kaldırın.

    instagram engellenen hesaplar

    Engelini kaldırdıktan sonra Instagram'da şikayet ettiğiniz kişinin profilini görebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)