Instagram'da spamlandım hesabım kapanır mı?

2 kişi beni spamladı olarak işaretledi ve bunun kimler oldugunu biliyorum durduk yere 2 spam yemiş oldum. Sırf boş yere spamladılar.

instagram hesabımı kapatırmı?

demetcr demetcr (21)
5 yıl önce sordu

  • İnstagramdan pek fazla anlamam @alattin aktif olursa sana dönecek. darkcrak 5 yıl önce
  • @alattin cevabınızı bekliyorum o halde :) demetcr 5 yıl önce

Toplam 3 Cevap

Sürekli tekrarlanırsa yani sürekli spam yersen instagram kullanımına kısıtlamalar gelebilir..

İnstagram hesabın ekipler tarafından incelenir.

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce cevaplandı

  • İnstagram spam raporlarını bir süre sonra llisteden siliyor mu peki? ve haksız yere spamlandığımı anlarlar mı? toplamda tahminen 2 kişiden 4kez falan spam yedim. @ybaskin34 demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr inceledikten sonra siler diye düşünüyorum ; bu konuda pek fikrim yok. Aynı kişiden sürekli spam yemen instagram tarfından incelenir ; spamlık bi durum var mı yok mu kontrol edilir ona göre işlem yapılır. ( kişi sayısı önemli değil şikayet gittikten sonra 1 kişide olsa yine incelenmeye alınır spam şikayetleri - zaten çok spam atsalar ekipler illa farkeder ve inceler var mı böyle bişey diye.. ( bi uyarı sıkıntı olursa bilgilendirme ya da instagramda değişiklik olur merak etme ) ybaskin34 5 yıl önce
  • Ya ben çok korkuyorum bir şey olur diye dedigine göre spam listesindeyim şuan :( haksız yere resmen hesabıma bir sey olur diye endiseleniyorum demetcr 5 yıl önce
  • sonuçta yaptıgım hicbirsey yok :( demetcr 5 yıl önce
  • birde bir sey soracagım durduk yere baskalarına benı spamlatmıs olabilirler bu durumda suclu ben mi gözükürüm bu haksızlıgı nasıl bildiricem demetcr 5 yıl önce
  • Bu yüzden dolayı 1 kişi tarafından veya yakın sevdiğiniz kişi tarafından şikayet almanız durumuzda hesaplar genelde 10-15 gün arası içerisinde kapanmaları söz konusu olabilir. internette böyle birsey okudum kapanır diyorlar @ybaskin34 demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr yani her spam şikayeti yiyen kişi banlanmaz ; şikayet incelenir eğer spmalık durum varsa ban yer hesap. 😉 Üstüste spam şikayeti atmak dikkat çekmek olur sadece. ybaskin34 5 yıl önce
  • Hım tamam o halde teşekkür ederim. Peki o spam listesi şikayet eden kişinin hesabı açık oldugu sürece öyle mi kalır mesela beni sikayet eden kişi hesabını dondursa veya silse spamım silinir mi? bu son sorumdu biraz fazla sordum kusura bakmayın :/ @ybaskin34 demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr Gönderilen spam şikayetleri instagrama iletiliyor ve ekipler inceliyor ve sonrasında gerekirse spam kaldırılıyor. Yani şikayet eden kişi hesabı silsede sonuçta bi kere spam şikayeti gitmiş. Eğer instagramda yanlış bi işlem yapmadıysan spam oluşturacak bişey yapmadıysan endişelenmene gerek yok 😉 / Estafurullah sıkıntı yok elimden geldiğince yardımcı olmak isterim..😊 ybaskin34 5 yıl önce
  • Hım ya bir arkadaşım dediki 20-30 sikayet gelse fake hesaptan bile hesabın kapanır diye ben o yüzden endiselendim cokk tesekkkur ederim size :) demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr hesap incelemeye alınır varsa ters bi durum zaten instagram ekipleri gerekeni yapar. :) Bide senin dediğin gibi olsa mesela ünlülerin seveni kadar sevmiyenide var adam bissüre hesap açar spam şikayetinde bulunur ama eğer spamlık bişey yoksa zaten bişey yapmazlar ; senin problemede mantık bu yani endişelenmene gerek yok.. ;) ybaskin34 5 yıl önce
  • Bazen instagram haksız yere hesap kapatıyormuş ya benim endişem o yüzden:/ ne zamana kadar incelemeye alırlar ya takıntım oluştu kusura bakmayın :))) demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr İnstagram neden haksız yere hesap kapatsınki ; İnstagram resmî bilindik bir şirket / uygulama böyle bişey olmaz. Ne zaman incelemeye alırlar onu bilemem hatta belki ilgilenmezler bile yani incelemezler , herhangi bir işlem yapmazlar. Estafurullah sıkıntı yokta niye bu kadar endişeleniyorsunuz ki kapatsalar çok çok yeni hesap açarsınız 😀😉 ybaskin34 5 yıl önce
  • Hım inşallah ya :) bu yeni hesabım çünkü eskisini 4 yıldır kullanıyodum sildim ikidebir açmak güzel bir şey değil yani endişem bu yüzden ufak seyleri kafama takarım genel olarak :/ demetcr 5 yıl önce
  • @demetcr hımm. anladım. Dediğim gibi endişelenmene gerek yok. 😊 Ek bi durum olursa zaten instagram sana bi şekilde ileti gönderir. ybaskin34 5 yıl önce

2 spam raporundan bir şey olmaz.  Özellikle iki kişi senin gönderilerini sürekli spam olarak işaretliyorsa onların hesapları tehliyeye girer.   Takipçi sayın de önemli tabi. İki takipçin varsa iki kişi de spamlıyorsa o zaman sorun olur.

murat murat (12492)
5 yıl önce cevaplandı

  • İnstagram spam raporlarını bir süre sonra llisteden siliyor mu peki? ve haksız yere spamlandığımı anlarlar mı? toplamda tahminen 2 kişiden 4kez falan spam yedim. @murat demetcr 5 yıl önce
  • takipçilerimde sadece arkadaşlarım ekli 110kişi sorun olurmu demetcr 5 yıl önce
  • Bu yüzden dolayı 1 kişi tarafından veya yakın sevdiğiniz kişi tarafından şikayet almanız durumuzda hesaplar genelde 10-15 gün arası içerisinde kapanmaları söz konusu olabilir. internette böyle birsey okudum kapanır diyorlar @murat demetcr 5 yıl önce

Hesap kapattırma bu kadar kolay değil. İki kişi spamladı diye instagram hesabınızı kapatmaz.  Herhangi bir sorun olmaz merak etmeyin. Hesap kapanması için farklı hesaplardan yüzlerce, binlerce spamlama gerekir.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • @alattin İnstagram spam raporlarını bir süre sonra llisteden siliyor mu peki? ve haksız yere spamlandığımı anlarlar mı? toplamda tahminen 2 kişiden 4kez falan spam yedim. demetcr 5 yıl önce
  • Bu yüzden dolayı 1 kişi tarafından veya yakın sevdiğiniz kişi tarafından şikayet almanız durumuzda hesaplar genelde 10-15 gün arası içerisinde kapanmaları söz konusu olabilir. internette böyle birsey okudum kapanır diyorlar @alattin demetcr 5 yıl önce