Instagram DM atma engeli nasıl kaldırılır?

İnstagram'da 15 kişiye DM attım, 16. kişi de engel geldi, sonra tekrar dene dedi... Yarım saat sonra 2-3 DM daha attım, tekrar engel geldi bu sefer 4-5 saatlik engel geldi. Bu engel aralığı nasıl hesaplanıyor? Geçici engel ama süresi sürekli değişiyor... Bunu kaldırmanın da bir yolu yok mu?

xatef xatef (3)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Instagram DM limiti ve diğer limitleri ile ilgili biraz araştırma yaptım:

    Eğer hesabın eski bir instagram hesabıysa

    • 1 saate yapılabilecek en fazla beğeni: 60;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla yorum 60;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla takip 60;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla DM: 60.

    Eğer hesabın yeni bir instagrma hesabıysa

    • 1 saate yapılabilecek en fazla beğeni: 30;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla yorum 30;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla takip 30;
    • 1 saate yapılabilecek en fazla DM: 30.

    Fakat bunların günlük limitleri de var. Yani bir günde atabileceğin toplam limitler de mevcut. Aynı zamanda günlük hareket toplamı diye bir kavram var. Bir günde en fazla 1440 hareket yapabilirsin (DM + Yorum + Beğeni +  Takip)

    Bu limitler aşılmaya başlandığında 2 saat ile 2 hafta arasında ban cezası alabilirsin.

    Burada yine instagram sınırlamaları ile ilgili bazı önemli noktalar var. Alacağın ceza ya da yapabileceklerinin limitini belirleyen çeşitli şeyler var:

    • Instagram hesabının yaşı ( hesabın eskiyse üst limitin daha yüksek)
    • Takipçi sayın (takipçi sayın fazlaysa daha fazla işlem yapabilirsin)
    • Takipçilerin arasında aktif / inaktif kullanıcılar
    • Genel katılım / etkileşim (yaptığın yoruma gelen yorumlar, mesajlarına cevap verilmesi vb)

    Bunlar belli başlıları. Daha bilmediğimiz ve açık olmayan pek çok kriter olabilir.

    Son olarak DM engelini sen kaldıramazsın.

    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      İnstagram sürekli mesaj atan bot mu değil mi diye böyle önlemler alır.. Hatta instagram dışında başka sayfalarda böyle önlemler alır.

      Bu Direct Message ( DM ) engeli botları önlemek için alınan bir yöntemdir. Bu engelin kalkma süresi sayfaların kendi kurallarına göre değişir.Bununla iligli İnstagram yardım  bölümünü inceleyebilirsin.

      ybaskin34 ybaskin34 (1440)