Instagram durduruldu hatası nasıl çözülür?

Instagram durduruldu hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

Instagram durduruldu hatası nasıl çözülür?

damlakoc damlakoc (1391)
7 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Instagram durduruldu hatası nasıl çözülür?

    Bu başlık düzenli olarak güncellenmektedir. Son güncelleme: 05 Mayıs 2018

    Instagram zaman zaman güncelleme sonrası Instagram durduruldu hatası verebiliyor. Özellikle bazı telefon modellerinde bu durum daha çok rastlanıyor: Samsung, General Mobile,  Huawei gibi markalarda güncelleme sonrası bu hata alınabiliyor.

    Güne özel Instagram durduruldu sorunları ile ilgili çözümler:

    Genel Instagram duduruldu hatası alanlar için çözüm önerileri:

    1. Instagram durduruldu hatasını çözmek için ilk denemeniz yöntem:

    • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
    • Uygulamalar başlığına tıklayın ve listeden Instagram uygulamasını bulun.
    • Instagram başlığına tıkladığınızda Uygulama bilgileri penceresi açılacaktır.
    • Bu sayfada Önbelleği Temizle butonuna basın.

    2. Instagram uygulamasını güncelleyin. Instagram durduruldu hatasının sebebi kullandığınız Instagram uygulamasının güncel olmaması olabilir. Instagram uygulamasını market üzerinden güncelleyebilirsiniz. Veya tam tersi bir durum da söz konusu olabilir. Güncelleme sonrası instagram durduruldu hatası karşınıza çıkabilir. Bu durumda daha eski sürüm Instagram yükleyebilirsiniz. Daha sonra Instagram yeni güncelleme çıkardığında en son sürümü yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazen Instagram güncellemeleri sonrasında Instagram durduruldu hatası alınabiliyor.

    3. Instagram uygulamasında bu hatayı almanızın sebebi arka planda çalışan uygulamalar olabilir. Ram yetersiz kalır ve bu durumda da Instagram uygulaması çalışmayı durdurur. Bu durumu düzeltmek için yapabilecekleriniz,

    • Öncelikle arka planda çalışan uygulamaları kapatın.
    • Daha sonra 3. parti bir yazılım ile telefonunuzu temizleyebilirsiniz. Clean Master bu konuda en çok kullanılan uygulamalardan biridir.

    4. Instagram uygulamasını telefonunuzdan silin. Telefonunuzu yeniden başlatın. Instagram uygulamasını sildiğinizde Instagram hesabınız ve verileriniz kaybolmayacaktır. Instagram uygulamasını daha sonra Google Play Store üzerinden indirip, hesap bilgilerinizi girerek açabilirsiniz.

    Tüm bu işlemlerden sonra hatayı almaya devam ediyorsanız telefonunuza reset atmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu işlem cihazdaki tüm verileri silecektir. Cihaz sıfırlama işlemine geçmeden önce uygulama ve verilerinizin yedeğini alın. Telefonunuzu sıfırlamak için:

    • Ayarlar menüsü altında bulunan Yedekle ve sıfırla ya girin.
    • Fabrika verilerine sıfırla ya tıklayın.
    • Son olarak Telefonu sıfırla ve Her şeyi sil diyerek işlemi onaylayın.​

    Bu adımlardan biri sorununuzu çözecektir. Tüm bu adımları denemenize rağmen Instagram durduruldu hatası alıyorsanız uzmanim.net üzerinden soru olarak sorabilirsiniz.

    5. Instagram uygulamasının eski bir sürümünü yükleyin

    Eğer yukarıdakiler işinize yaramadıysa eski bir sürümü yüklemek sorununuza çare olabilir.Eski sürüm Instagram versiyonlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

    damlakoc damlakoc (1391)
    7 yıl önce cevaplandı

      Bencede aynı sorun var telefona Factory reset bile attım sonuç aynı turkcell t60 kullanıyorum napmalıyım

      omerycll omerycll (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        ''ınstangram durduldu hatası'' alıyorum   hesabımla baska telefonda gırdıgımde aynı sorun oluyor yine fakat kardeesımın hesabını benım telefonumda girdim bir sorun olmadı   sorun nedir bilen varsa yardımcı olabilir mii ???????????????????

        kbly kbly (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Aynı sıkıntı bende de var çözebildiniz mi ? ali4025li 7 yıl önce

        ''ınstangram durduldu hatası'' alıyorum   hesabımla baska telefonda gırdıgımde aynı sorun oluyor yine fakat arkadaşımıın hesabını benım telefonumda girdim bir sorun olmadı   sorun nedir bilen varsa yardımcı olabilir mii

        nimetullah1998 nimetullah1998 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

          Aynı sıkıntı bende de var hesabımı başka bir cihazda girince kapanıyor fakat benim telefonda başka bi hesap sorunsuz çalışıyor

          ali4025li ali4025li (1)
          7 yıl önce cevaplandı

            2 gündür bende de aynı problem var hiç bir çözüm yolu bulamadım.

            nurettinylmz nurettinylmz (1)
            7 yıl önce cevaplandı

              Benimde instagramımda arkadaşların dediği gibi hata çıkıyo hesabımı başka bir telefondada giriyorum durduruldu diyor çözümü nedir acaba ?

              bfem06 bfem06 (1)
              7 yıl önce cevaplandı

              • Cozum varmi .. bu baya bi hataya donustu. Cozum var diyen muhahkkan bizleride yonlendirsjn suan instagram kullanmaiyooz majeste 7 yıl önce
              • Bendede aynı sorun var nasıl çözülür kullanici811891 7 yıl önce
              • Arkadaslar instram acildginda durduruldu hatasi halen devam etmekte ama bugun surum olarak 7.9 indirdim onda calisiyor problemsiz ama surum eski oldugu icin hikaye kismi yok :) onun disinda suanlik kullabiliyoz . Yeni surum duzeldiginde veya bi cozum bulundugunda tekrar gecis yapabiliriz. Eski surumu yuklememz icin once instagrami kaldirin snra guvenilir sitelerden eski surum deneyin. majeste 7 yıl önce