Instagram geçici olarak engellendin uyarısı

Instagram'da geçici olarak engellendin uyarısı nedir?

Instagram'da bir işlem yapmak istediğimde Geçici Olarak Engelledin uyarısı geliyor, nasıl düzeltilir?

Instagram'da neden geçici olarak engellendim?

damlakoc damlakoc (1391)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram geçici olarak engellendin uyarısı

    Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram'dır. Instagram özellikle gençlerin gün içerisinde yoğun olarak kullandığı bir uygulamadır. Bu kadar popüler olması uygulamayı amacı dışında kullanan insanları da içinde barındırmasına temel oluşturuyor. Instagram bu durumları göz önünde bulundurarak istenmeyen spamlara karşı önlemler alıyor.

    Instagram, diğer kullanıcıların rahatsız olmaması ve amacı dışında kullanım olmaması adına kullanıcılara bazı kısıtlamalar koyuyor.

    Gereğinden fazla şekilde yaptığınız hareketler instagram tarafından hoş görülmüyor.

    • Kısa sürede çok fazla kişiyi takip etmek.
    • Kısa sürede çok fazla kişiyi takibi bırakmak.
    • Aynı veya farklı hesaplara kısa sürede çok sayıda benzer yorum yapmak.
    • Kısa sürede çok fazla gönderiyi beğenmek.

    Bahsettiğimiz sayılar normal bir kullanıcı için ulaşması çok kolay sayılar değil. Bir saat içinde 300 gönderi beğenmek gibi rakamlardan bahsediyoruz. Bu rakamlar da aktif bir kullanıcı değilseniz ulaşamayacağınız rakamlar.

    Instagram bu sınırları aştığınızda size Geçici olarak engellendin uyarısı verir. Kısa sürede çok fazla işlem yapmanız Geçici olarak engellendin uyarısı almanıza sebep olur. Dediğimiz gibi Instagram'ın bu uyarıyı vermesinin amacı spamlara karşı önlem almak.

    Instagram'da Geçici Olarak Engelledin uyarısı geliyor, nasıl düzeltilir?

    Instagram'da kısa sürede çok işlem yaptığınız için Geçici olararak engellendin uyarısıyla karşılaşabilirsiniz. Geçici olarak engellendin uyarısı yorum yapmanızı, gönderi beğenmenizi vs. engelleyebilir.

    Fakat bu sorunu düzeltmek için yapabileceğiniz bir şey yok. Tek yapmanız gerek beklemek. Instagram bu engeli ortalama 24 saat içinde kaldıracaktır.

    Bu süre için yapmak istediğiniz işlemleri yapamamanız normal. Tekrar beğenmek veya yorum yapmak için uğraşmamalısınız. Çünkü aynı hatayı tekrarlamaya devam ettiğinizde hesabınız kapatılabilir. Bu durumda hesabınıza erişmeniz imkansız.

    Bu nedenle Geçici Olarak Engellendin uyarısı aldığınızda yapmanız gereken en doğru şey beklemek.

    Kısa sürede çok fazla işlem yapmadığınız halde Geçici olarak engellendin uyarısı alıyorsanız.

    Hesabınıza erişim sağlamış biri veya bir uygulama olabilir. Bu durumda yapmanız gereken doğruca uygulamaların Intagram hesabınıza erişimini engellemek ve şifrenizi değiştirmektir.

    Bu konu hakkında detaylı bilgi için Instagram virüsü nedir? linkini incelemenizi tavsiye ederim.

    damlakoc damlakoc (1391)