instagram gönderi saati görme

instagram'da bir gönderinin tam olarak saat kaçta gönderildiğini nasıl görebilirim?  Instagram gönderi saatini görmek mümkün mü?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram gönderileri 2 saat önce, 1 gün önce gibi ifadeler ile göstermekte. Bir gönderinin saat kaçta gönderilmiş olduğunu saat, dakika ve saniye olarak görmek de mümkün. instagram gönderi saati görmek için bir bilgisayar ve Chrome tarayıcısı gerekiyor.

    instagram gönderi saati görme

    1. Bilgisayarda Google Chrome tarayıcısını açın.
    2. Chrome tarayıcıda adres satırına https://www.instagram.com/ yazın ve instagram web sitesien gidin.
    3. Daha sonra kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın.
    4. Gönderi saatini görmek istediğiniz gönderiyi bulun.
    5. 1 Gün önce gibi yazan gönderi zamanının tam üzerinde sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden incele seçeneğini seçin.
      instagram gönderim saati görme
    6. Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak burada DateTime yazan ifadenin karşısındaki 2019-12-03T07:29:28.000Z gibi yazan değeri kopyalayın.
      instagram gönderim saati görme
    7. https://coderstoolbox.net/unixtimestamp/ adresine gidin.
    8. Burada ISO 8601 time yazan yere kopyaladığınız değeri yapıştırın.
    9. RFC 2822 time yazan yerde gönderi saati Tue, 3 Dec 2019 10:29:28 +03:00 şeklinde görünecektir. Örneğimizde gönderi saati 10:29:28  olarak görünüyor.
      instagram gönderi tarih ve saati görme

    Bu şekilde herhangi bir instagram gönderisi tam olarak saat kaçta gönderilmiş görebilirsiniz.

    Instagram daha anlaşılır olduğu için 1 saat önce, 3 gün önce gibi ifadeler ile gönderi zamanını bizimle paylaşıyor. Fakat site kodlarına baktığımızda gönderinin tam saat ve tarihi ISO 8601 formatında bizimle paylaşılıyor. Bu formatı daha anlaşılır hale getirmek ve bizim saat, zaman dilimimize uyarlayabilmek için RFC 2822 formatına çevirmek gerekiyor. Bunu da yukarıda linkini verdiğim siteden yapmak mümkün. Bu şekilde dilediğiniz instagram gönderisinin saat kaçta gönderildiğini bulabilirsiniz.

    Maalesef bu işlemi telefondan yapmak mümkün değil. Bilgisayarda Google Chrome'un geliştirici araçları sayesinde bu işlemi yapabiliyoruz. Telefonda bu işlemi yapmak çok daha karmaşık olacaktır.

    alattin alattin (16999)