Instagram görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

Instagram görüntülü arama özelliğini kapatmak istiyorum nasıl yaparım?

Instagram'da hiç kimsenin beni görüntülü aramasını istemiyorum. Instagram görüntülü arama kapatma mümkün mü?

Instagram görüntülü görüşme özelliği nasıl kapatılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram görüntülü arama kapatma nasıl yapılır?

    Instagram'a en son gelen görüntülü görüşme özelliği sayesinde kullanıcılar birbirleriyle görüntülü sohbet yapabilecekler. Fakat görüntülü görüşme özelliği bazı kullanıcılar için sıkıntı yarattı. Varsayılan olarak "herkese açık" olarak gelmesi sebebiyle takip ettiğimiz ya da etmediğimiz herkes bize görüntülü arama isteği gönderebiliyor ve bu da can sıkıcı olabiliyor. Bu sorunu çözmek için aşağıda anlattığım instagram görüntülü arama kapatma adımlarını uygulayabilirsiniz.

    1. Instagram'ı açın.
    2. Profilinize  gidin ve sağ üst köşedeki Seçenekler simgesine dokunun.
    3. Sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda "Anında İlet Bildirimleri"ni göreceksiniz, buna tıklayın.

    4. Anında İlet Bildirimleri'ne girdikten sonra en alt kısımda "Görüntülü Sohbetler" başlığını göreceksiniz.
    5. Görüntülü Sohbetler seçeneğinde kimlerden görüntülü arama bildirimi almak istediğinizi yönetebilirsiniz.
    6. Eğer bu seçeneği "Kapalı" hale getirirseniz hiç kimse size görüntülü arama bildirimi gönderemez.

    Instagram görüntülü arama kapatma alternatif çözüm:

    1. Bir kişiden görüntülü arama bildirimi almak istemiyorsanız DM'den o kişiyle alakalı seçeneklerin olduğu bölüme gidin.
    2. Ardından "Görüntülü Sohbetleri Sessize Al" seçeneğini seçin.

    NOT: Burada anlattığım görüntülü arama kapatma işlemlerini yaparak bir kişinin size görüntülü arama isteği göndermesini engellemiyorsunuz. Sadece birisi sizinle görüntülü görüşme başlattığında bunun bildirimi size gelmiyor. Yani dolaylı yoldan da olsa görüntülü arama kapatma işlemi yapılmış oluyor belki ama tam olarak değil.

    Tamamen görüntülü aramaları kapatma özelliği şuan için bulunmuyor. Ama muhtemelen gelmesi gecikmez. Çünkü gerçekten çok büyük zaafiyet oluştu. Düşünsenize rastgele birisi size görüntülü arama isteği gönderebiliyor baya büyük bir gizlilik zaafiyeti diye düşünüyorum.

    Bu arada görüntülü görüşme özelliği hakkında bilgi almak için Instagram görüntülü arama nasıl yapılır? linkine tıklayın.

    omercik omercik (9418)